Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Претстојниве денови, сите четири младински екипи на ФК Вардар ќе ги играат натпреварите од 1/2 финалето во Купот
Претстојниве денови, сите четири младински екипи на ФК Вардар ќе ги играат натпреварите од 1/2 финалето во Купот

Претстојниве денови, сите четири младински екипи на ФК Вардар ќе ги играат натпреварите од 1/2 финалето во Купот

Претстојниве денови ќе се одиграат натпреварите од 1/2 финалето во младинскиот фудбалски Куп на Македонија. Вардар со сите четири генерации ќе има можност да се бори за големото финале.

Распоред на натпревари за нашите екипи во националниот Куп:

Младинци:

Вардар – Шкупи   10:00 ( среда) Хиподром

Кадети:

Шкендија – Вардар  14:00 ( четврток)  Тетово

Пионери:

Работнички – Вардар  10:00 ( среда) Алумина

Помлади пионери:

Шкендија – Вардар     12:00  ( четврток)  Тетово

Ќе се игра само еден натпревар, по кој ќе бидат познати екипите кои ќе се пласираат во големото финале, во сите четири категории.