Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ТАБЕЛИ) Се ближи крајот на сезоната, генерациите 2003 и 2006 се на врвот на табелата
(ТАБЕЛИ) Се ближи крајот на сезоната, генерациите 2003 и 2006 се на врвот на табелата

(ТАБЕЛИ) Се ближи крајот на сезоната, генерациите 2003 и 2006 се на врвот на табелата

Помладите пионери и младинците на ФК Вардар останаа на лидерското место после одигрување на 22.коло. Токму овие екипи успеаа да излезат како победници на натпреварите со екипите на Академија Пандев.

Во продолжение погледнете ги табелите во сите четири категории:

Помлада пионерска Супер лига

pomladi

Пионерска Супер лига

pioneri

Кадетска Супер лига

kadeti

Младинска Супер лига

mladinci