Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 22)

У-18

Кадетите без бодови од натпреварот со Македонија ЃП

277778137_10221221508829477_702715058096294014_n

Кадетите на ФК Вардар, денес во рамки на 20.коло беа домаќини на скопскиот ривал, тие  беа совладани со резултат 1-4 на средбата со ФК Македонија Ѓорче Петров.  Нашите момци  имаа предност и поволен резултат на полувреме, но потфрлија во вториот период. Вардар започна со овие 11:  Данстак Андреј, Ивановски Лука, Здравковски Симеон (К), Таневски Кристијан, Петровски Андреј, Јовановски Филип, Анчевски ... Read More »

Вардар против Македонија Ѓ.П, во рамките на 20.младинско првенствено коло

277806373_10221278384451332_2764852009250405835_n

За среда (27.04) се закажани натпреварите од 20.коло во младинските фудбалски лиги. Вардар за противник ќе ја има екипата на Македонија Ѓ.П. Сите натпревари се закажани да се одиграат во среда. Пионерските екипи ќе гостуваат на Македонија Ѓ.П, додека кадетите и младинците на теренот во населбата Хиподром ќе бидат домаќини на истиов противник. Термините на одигрување се 10:00 и 12:00 ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Две младински екипи на ФК Вардар останаа лидери и после одигрување на 19.коло

278108158_10221278376451132_1807216708411692121_n

Вардар освои максимални 12 бодови на натпреварите против екипата на Њу Старс, во рамките на 19.коло. Помладите пионери со овој триумф се зацврстија на врвот на табелата со 9 бода повеќе од екипата на Работнички, додека младинците ја задржаа предноста од 2 бода пред Победа од Прилеп која има и натпревар помалку. Погледнете како изгледаат табелите во сите четири лиги: ... Read More »

Вардар со максимален ефект во 19.младинско коло, освоени 12 бодови на натпреварите со Њу Старс

fb_img_1650267136485

Се комплетираше 19.коло во младинските фудбалски лиги. Вардар имаше успешен настап против екипата на Њу Старс, коло во кое освои максимални 12 бодови. На сите натпревари покажавме супериорност и заслужено стигнавме до победите. Сите комплетни резултати од 19.коло во четирите лиги: Помлада пионерска Супер лига ФК Ренова – ФК Победа  1:2 ФК Брегалница – ФК Пелистер  1:4 ФК Кул – ... Read More »

Младинците и кадетите убедливи во гости, девет гола во мрежата на Њу Старс

117-660x330

Денес, кадетите и младинците на ФК Вардар гостуваа кај тимот на Њу Старс, на двете средби дојдовме до убедливи победи со дури девет гола во мрежата на домаќинот. Вардар започна со следните 11 кадети :  Филевски Никола, Петровски Андреј, Јовановски Филип, Алији Алтин,  Цветков Горјан, Блажевски Филип, Таневски Кристијан, Абаз Мануел, Анчевски Никола, Трајковски Драган и  Здравковски Симеон. Кадетите  на Вардар дојдоа ... Read More »

Вардар против Њу Старс, во рамките на 19.коло во младинската Супер Лига

259537007_10220575542680727_4563590263523628954_n

За претстојниов викенд кој следи продолжуваат натпреварите во младите фудбалски лиги. На програмата е 19.коло во кое Вардар за противник ќе ја има екипата на Њу Старс. Пионерските екипи во сабота се домаќини на Њу Старс, натпревари кои ќе се одиграат на спортскиот комплекс во населбата Хиподром. Истите ќе стартуваат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Во недела на ... Read More »

Познати се противниците за Вардар, во 1/4 финалето од младинскиот Куп на Р.Македонија

264808660_4579431355437008_7104389045608793421_n

Познати се противниците за екипите на ФК Вардар во 1/4 финалето од младинскиот Куп на Република Македонија. Вардар беше слободен во 1/8 финалната рунда и директно се пласираше во следната елиминациска фаза. Патникот во полуфиналето ќе биде познат после само еден одигран натпревар, односно ќе нема реванш. Помладите пионери на Вардар кои се на добар пат да ја освојат Шампионската ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Пом.пионери се поблиску до трофејот, младинците ја продолжуваат борбата со екипата на Победа

fb_img_1649750963062

Помладите пионери и младинците се наоѓаат на лидерската позиција и после одигрување на 18.коло. Екипата на Работнички останува единствен конкурент за вардаровите надежи за трофејот во помладата пионерска Супер лига, иако разликата е 9 бода во однос на романтичарите кои во ова коло ја победија екипата на Њу Старс, која се наоѓа на третото место. Во младинската Супер лига, Вардар ... Read More »

Вардар оствари максимален ефект на натпреварите со ФК Скопје, комплетни резултати од 18.коло

1

Се комплетираше и 18 коло во младите фудбалски лиги, во кое Вардар оствари максимален ефект на натпреварите со Скопје. Нашиот клуб успеа да освои максимални 12 бодови во дуелите со овој противник. Погледнете ги сите резултати од одиграните натпревари во 18.коло. Помлада пионерска Супер лига ФК Вардар – ФК Скопје  10:0 ФК Њу Старс – ФК Работнички  0:4 ФК Македонија ... Read More »

Кадетите на Вардар со победа над ФК Скопје

101

Кадетите на ФК Вардар формално  денес беа гости кај ФК Скопје во дуел од 18.коло, ние гостувавме на нашиот терен Тренинг кампот во  Хиподром. Дојдовме до висока победа со резултат 0-2 (0-1) Составот кој започна за нас е следен: Филевски Никола, Анчевски Никола,  Петровски Андреј, Јовановски Филип, Недељковиќ Лука,  Цветков Горјан,  Алексоски Андреј, Таневски Кристијан, Абаз Мануел, Здравковски Симеон и Трајковски Драган. Вардар наметна темпо ... Read More »