Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вардар оствари максимален ефект на натпреварите со ФК Скопје, комплетни резултати од 18.коло
Вардар оствари максимален ефект на натпреварите со ФК Скопје, комплетни резултати од 18.коло

Вардар оствари максимален ефект на натпреварите со ФК Скопје, комплетни резултати од 18.коло

Се комплетираше и 18 коло во младите фудбалски лиги, во кое Вардар оствари максимален ефект на натпреварите со Скопје. Нашиот клуб успеа да освои максимални 12 бодови во дуелите со овој противник.

Погледнете ги сите резултати од одиграните натпревари во 18.коло.

Помлада пионерска Супер лига

ФК Вардар – ФК Скопје  10:0

ФК Њу Старс – ФК Работнички  0:4

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Шкендија  0:2

ФК Шкупи – ФК Кул  0:2

ФК Академија Пандев – ФК Брегалница  1:3

ФК Пелистер – ФК Ренова  3:0

Пионерска Супер лига

ФК Вардар – ФК Скопје  9:1

ФК Њу Старс – ФК Работнички  3:3

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Шкендија  2:0

ФК Шкупи – ФК Кул  1:0

ФК Академија Пандев – ФК Брегалница  2:1

ФК Пелистер – ФК Ренова  2:0

Кадетска Супер лига

ФК Скопје – ФК Вардар   0:2

ФК Работнички – ФК Њу Старс   2:1

ФК Шкендија – ФК Македонија Ѓ.П   6:1

ФК Кул – ФК Шкупи   2:4

ФК Брегалница – ФК Академија Пандев   2:2

ФК Ренова – ФК Пелистер   2:3

Младинска Супер лига

ФК Скопје – ФК Вардар   0:7

ФК Работнички – ФК Њу Старс   0:1

ФК Шкендија – ФК Македонија Ѓ.П   4:0

ФК Кул – ФК Шкупи   2:1

ФК Брегалница – ФК Академија Пандев   4:0

ФК Ренова – ФК Пелистер   1:1