Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ТАБЕЛИ) Пом.пионери се поблиску до трофејот, младинците ја продолжуваат борбата со екипата на Победа
(ТАБЕЛИ) Пом.пионери се поблиску до трофејот, младинците ја продолжуваат борбата со екипата на Победа

(ТАБЕЛИ) Пом.пионери се поблиску до трофејот, младинците ја продолжуваат борбата со екипата на Победа

Помладите пионери и младинците се наоѓаат на лидерската позиција и после одигрување на 18.коло. Екипата на Работнички останува единствен конкурент за вардаровите надежи за трофејот во помладата пионерска Супер лига, иако разликата е 9 бода во однос на романтичарите кои во ова коло ја победија екипата на Њу Старс, која се наоѓа на третото место. Во младинската Супер лига, Вардар има пет бода повеќе од Победа, но и два натпревари повеќе. На табелата напредуваа и пионерите кои сега се наоѓаат на 4.место.

Како изгледаат табелите во сите четири категории:

Помлада пионерска Супер лига

pomladi

Пионерска Супер лига

pioneri

Кадетска Супер лига

kadeti

Младинска Супер лига

mladinci