Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ТАБЕЛИ) Помладите пионери се Шампиони, останува „битката“ за младинците
(ТАБЕЛИ) Помладите пионери се Шампиони, останува „битката“ за младинците

(ТАБЕЛИ) Помладите пионери се Шампиони, останува „битката“ за младинците

Се комплетираше и 23.коло во младите фудбалски лиги, а веќе е познато дека помладите пионери на Вардар се Шампиони на Македонија. До крајот на сезоната останува „битката“ за младинците кои во следното коло играат со екипата на Победа и на овој натпревар може да се одлучи која екипа ќе заврши на првото место во младинската Супер лига.

Погледнете ги табелите во пресрет на последните три кола.

Помлада Пионерска Супер лига

pomladi

Пионерска Супер лига

pioneri

Кадетска Супер лига

kadeti

Младинска Супер лига

mladinci