Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > Стрелците на сите 41 погодок за вардаровите кадети, после 16 одиграни кола во лигата
Стрелците на сите 41 погодок за вардаровите кадети, после 16 одиграни кола во лигата

Стрелците на сите 41 погодок за вардаровите кадети, после 16 одиграни кола во лигата

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар после 16 одиграни кола се наоѓаат на лидерското место во Лигата. Избраниците на Филип Ивановски имаат 35 бодови, додека втора е екипата на Шкендија со 32 бода.

Вардарци можат да се пофалат дека го имаат и најдобриот напад во лигата, со вкупно 41 постигнат гол, а најдобар стрелец на тимот е Азер Омерагиќ.

Ова се играчите кои ги постигнаа сите голови за кадетите до овој дел од сезоната. 

1. Азер Омерагиќ  14

2. Леонид Игнатов  6

3. Филип Андоновски, Фисник Салиу, Георг Стојановски по 3 гола

4. Виктор Крстевски, Мартин Радуловиќ-Величковиќ, Харбин Речица, Атом Фазлиу, Абдулах Хасани по 2 гола

5. Петар Гугуљанов и Александр Ѓурковски по 1 гол