Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Распоред на одигрување натпревари за младинските екипи на ФК Вардар
Распоред на одигрување натпревари за младинските екипи на ФК Вардар

Распоред на одигрување натпревари за младинските екипи на ФК Вардар

Планирано е новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги да стартува на 17/18.октомври. Предвидено е да се одиграат два круга по 11 натпревари во двата дела. Ќе се натпреваруваат вкупно 12 екипи во четирите младински лиги, а веќе е одреден распоредот за сите натпревари од есенскиот дел на сезоната.

Во првото коло, Вардар за противник го има тимот на Пелистер, додека во следното коло ќе се соочат со екипата на Победа. Во продолжение можете да го погледнете распоредот за кадетите и младинците, истиот важи и за пионерските екипи, со таа разлика што кога кадетите и младинците се домаќини на натпреварите, пионерските гостуваат на истиот противник и обратно.

121267739_335813377747822_7732136564539316823_n