Monday ,21 June 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Одложен е стартот на новата сезона во младинските фудбалски лиги
Одложен е стартот на новата сезона во младинските фудбалски лиги

Одложен е стартот на новата сезона во младинските фудбалски лиги

Одложен е стартот на новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги.

За претстојниов викенд беше предвиден старт на натпреварувачката сезона 2020/21 во младинските фудбалски лиги, но истиот е одложен.

Пионерските екипи утре требаше да го гостуваат во Куманово кај екипата на Еуроспорт, додека кадетите и младинците во недела требаше да бидат домаќини на истиов противник.

Сепак барем претстојниов викенд нема да има натпревари, а под голем прашалник е дали и воопшто сезонава ќе стартува.