Saturday ,23 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Стоилов го има вториот најубав гол во 4.коло на ЛШ
(ВИДЕО) Стоилов го има вториот најубав гол во 4.коло на ЛШ

(ВИДЕО) Стоилов го има вториот најубав гол во 4.коло на ЛШ

Вардар стигна до првата победа во Лигата на Шампионите, со триумфот на домашен терен против екипата на Фленсбург (31:26).

ЕХФ направи избор на најубавите голови, а на второто место се најде „шраубата“ на Стојанче Стоилов.

Видеото со најдобрите пет голови во 4.коло на ЛШ.