Thursday ,22 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 64)

У-18

Две победи и два нерешени резултати за младинските категории на Фк Вардар, во дербито со Работнички

vardarfans liga

Викендов стартуваше новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Во првото коло противник на сите наши генерации, беше екипата на Работнички. Во дуелите со градскиот ривал беа остварени две победи и два нерешени резултати. -Помладите пионери во премиерниот настап кој беше и нивни прв официјален натпревар во домашната лига, одиграа нерешено со своите врсници од Работнички. Конечниот резултат беше ... Read More »

Кадетите на Фк Вардар го победија Работнички, во градското дерби

VARDARFANS NASLOVNA

Успешен почеток на сезоната и за кадетите на Фк Вардар(у 18), кои беа поуспешни на отварањето на првенството. На гостински терен во Алумина, црвено-црните беа подобри од екипата на Работнички во градското дерби. Конечниот резултат беше 1:2. Стрелци на головите за нашиот тим беа Дамјан Менкиноски и Михаил Геговски. Денес на теренот на Алумина , во одлични услови се одигра ... Read More »

Започнува првенството кај младинските фудбалски категории, уште на стартот ќе се игра градското дерби

vardarfans start na sezona

Денес започнува новата сезона во првенството на младинските фудбалски категории. Ждрепката сакаше уште во првото коло да се одигра градското дерби, помеѓу екипите на Вардар и Работнички. Помладите пионери на Фк Вардар, предводени од тренерот Сашо Јанев се дебитанти во домашното првенство. Пионерите ќе ги води Сашо Тодоровски, кадетите Влатко Колев и младинците Љупчо Марковски-Калц. Ви го презентираме распоредот на ... Read More »

Андреј Милевски: Во новата сезона, заедно со новиот тренер само со двојна круна сезоната ќе ја сметаме за успешна

vardarfans milevski

Андреј Милевски во новата сезона ќе настапува за кадетите на фудбалскиот клуб Вардар, каде дојде минатата година. Претходно осум години тренираше во Фк Форца. Поради една незгодна повреда, беше принуден да го пропушти поголемиот дел од изминатата натпреварувачка сезона. -Точно така, поради повреда ја пропуштив цела втора полусезона. Мислам дека до почеток на новата сезона ке бидам во посакуваната форма, ... Read More »

Фк Вардар “генерација 99“ го освои деветото место на “Скопје куп“

vardarfans skopje kup

Кадетите на Фк Вардар го завршија настапот на турнирот “Скопје Куп 2015“ на деветото место. Во конкуренција на многу силни екипи од целиот Балкан, црвено-црните забележаа три победи, два порази и еден нерешен дуел. Во групната фаза, избраниците на Влатко Колев ги забележаа следниве резултати: 1 коло: Вардар-Крпан Бабиќ 0:4 (0:1) 2коло: Вардар-Дит Софија 1:3  (0:2) стрелец: Марко Ѓоргиевски 3 коло: Вардар-Сесвете ... Read More »

Утре започнува младинскиот меѓународен турнир “Скопје куп“ ,на кој Фк Вардар го брани трофејот во својата категорија

vardarfans skopje kup

Во периодот од 5-11-ти август по втор пат во Скопје, ќе се одржи младинскиот меѓународен турнир “Скопје куп 2015“ на кој учество ќе земе и фудбалскиот клуб Вардар, во генерацијата родени 1999 година. Минатата година, младите Вардарови фудбалери родени “97“ го освоија овој силен турнир со победата во финалето против екипата на Војводина. Оваа година своето учество го потврдија вкупно ... Read More »

“Летен фудбалски камп “ во Дојран во организација на ФК Вардар

vardarfans pioneri

Фудбалскиот клуб Вардар во спортскиот комплекс „Истатов“ во Дојран ќе  организира летен фудбалски камп на кој учество ќе земат сите регионални единици на нашиот тим истиот ќе се одржи во временски период од 30/07 – 26 /08 . Ова ќе биде прв фудбалски камп од ваков калибар, и традицијата на организирање на фудбалски кампови од страна на ФК Вардар ќе продолжи и ... Read More »

Потпишани стипендиски договори, со играчи од младинските фудбалски категории (ФОТО)

vardarfans tri

Денес во просториите на фудбалскиот клуб Вардар беа потпишани стипендиски договори со некои од играчите кои настапуваат во младинските категории на Вардар. Оваа чест им припадна на Марко Ѓоргиевски, Јакуп Бериша, Дејан Маркоски, Виктор Димков, Есмин Личина и Филип Трајчевски. Марко и Јакуп минатата сезона настапуваа за генерацијата помлади пионери и беа најдобри стрелци на својата екипа. Ѓоргиевски беше убедливо ... Read More »

Кој се си замина од кадетите и младинците на Фк Вардар

vardarfans zaminaa

На многу играчи кои минатата сезона беа дел од кадетите и младинците на Фк Вардар, клубот им даде исписница и веќе не се дел од Вардар. Новата сезона фудбалери родени 1997/98 ќе бидат споени во младинци, кој ќе ги предводи Љупчо Марковски-Калц. Од играчите кои настапуваа за кадетите минатата сезона, нов клуб во новата натпреварувачка година ќе си бараат следниве ... Read More »

Младите генерации на Фк Вардар, денес го имаа својот прв тренинг

10940490_934007999943699_6387568889343081141_n

Денес официјално беше означен почетокот на подготовките за новата натпреварувачка сезона, за младите фудбалски категории на Вардар. Кадетите и младинците имаа полесен тренинг, кој се состоеше пред се во физичка подготовка со трчање околу кеј. Помладите пионери и пионери својот прв тренинг ќе го имаат во среда. Има некои мали промени во сите категории кои ќе се натпреваруваат во новата ... Read More »