Thursday ,20 June 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > Кадетите и младинците на ФК Вардар во првото коло на “мегдан“ со Македонија ЃП, познат целосниот распоред за оваа есен
Кадетите и младинците на ФК Вардар во првото коло на “мегдан“ со Македонија ЃП,  познат целосниот распоред за оваа есен

Кадетите и младинците на ФК Вардар во првото коло на “мегдан“ со Македонија ЃП, познат целосниот распоред за оваа есен

Веќе е познат распоредот и термините за дуелите во есенскиот дел на кадетската и младинската екипа на фудбалскиот клуб Вардар. Првенствените возбудувања  почнуваат на 25 и 26.август со одигрување на првите дуели. Според планот на есен ќе се одиграат 14.кола. Последното коло ќе се игра на 2/3.декември оваа година.

Лигата има десет екипи и ќе се одиграат 27.кола оваа сезона односно ќе се игра трикружен систем. Во првото коло ги очекува дуел со екипата од Скопје, ФК Македонија Ѓорче Петров на домашен терен, а во второто коло тие ќе одиграат дерби. Ние гостуваме во Тетово во ова коло кај екипата на ФК Шкендија. Целиот распоред во продолжение:

РАСПОРЕД
Натпревари од СУПЕР ЛИГА МЛАДИНЦИ-КАДЕТИ  сезона 2018-2019
Дома-гости
1. коло 25-26.08.2018
2. коло 01-02.09.2018
3. коло 08-09.09.2018
ШКЕНДИЈА
-
РЕНОВА
ПОБЕДА
-
ШКУПИ 1927
ВАРДАР
-
РЕНОВА
ВАРДАР
-
МАКЕДОНИЈАЃ.П.
РЕНОВА
-
БРЕГАЛНИЦА 2008
АКАД.ПАНДЕВ
-
МАКЕДОНИЈАЃ.П.
РАБОТНИЧКИ
-
ЊУ СТАРС
ЊУ СТАРС
-
АКАД.ПАНДЕВ
РАБОТНИЧКИ
-
ШКЕНДИЈА
АКАД.ПАНДЕВ
-
ПОБЕДА
МАКЕДОНИЈАЃ.П.
-
РАБОТНИЧКИ
ШКУПИ 1927
-
ЊУ СТАРС
ШКУПИ 1927
-
БРЕГАЛНИЦА 2008
ШКЕНДИЈА
-
ВАРДАР
БРЕГАЛНИЦА 2008
-
ПОБЕДА
4. коло 15-16.09.2018
5. коло 22-23.09.2018
6. коло 29-30.09-10.2018
ЊУ СТАРС
-
БРЕГАЛНИЦА 2008
АКАД.ПАНДЕВ
-
ВАРДАР
МАКЕДОНИЈАЃ.П.
-
ПОБЕДА
МАКЕДОНИЈАЃ.П.
-
ШКУПИ 1927
ШКУПИ 1927
-
ШКЕНДИЈА
РЕНОВА
-
ЊУ СТАРС
ШКЕНДИЈА
-
АКАД.ПАНДЕВ
БРЕГАЛНИЦА 2008
-
МАКЕДОНИЈАЃ.П.
ШКЕНДИЈА
-
БРЕГАЛНИЦА 2008
РЕНОВА
-
ПОБЕДА
ПОБЕДА
-
ЊУ СТАРС
ВАРДАР
-
ШКУПИ 1927
ВАРДАР
-
РАБОТНИЧКИ
РАБОТНИЧКИ
-
РЕНОВА
РАБОТНИЧКИ
-
АКАД.ПАНДЕВ
7. коло 06-07.10.2018
8. коло 10-11.10.2018 (Среда)
9. коло 13-14.10.2018
ШКУПИ 1927
-
РАБОТНИЧКИ
ШКЕНДИЈА
-
ЊУ СТАРС
БРЕГАЛНИЦА 2008
-
АКАД.ПАНДЕВ
АКАД.ПАНДЕВ
-
РЕНОВА
ВАРДАР
-
ПОБЕДА
ПОБЕДА
-
РАБОТНИЧКИ
БРЕГАЛНИЦА 2008
-
ВАРДАР
РЕНОВА
-
МАКЕДОНИЈАЃ.П.
ЊУ СТАРС
-
ВАРДАР
ПОБЕДА
-
ШКЕНДИЈА
РАБОТНИЧКИ
-
БРЕГАЛНИЦА 2008
ШКУПИ 1927
-
РЕНОВА
ЊУ СТАРС
-
МАКЕДОНИЈАЃ.П.
АКАД.ПАНДЕВ
-
ШКУПИ 1927
МАКЕДОНИЈАЃ.П.
-
ШКЕНДИЈА
10. коло 27-28.10.2018
11. коло 03-04.11.2018
12. коло 10-11.11.2018
РЕНОВА
-
ШКЕНДИЈА
ШКУПИ 1927
-
ПОБЕДА
РЕНОВА
-
ВАРДАР
МАКЕДОНИЈАЃ.П.
-
ВАРДАР
БРЕГАЛНИЦА 2008
-
РЕНОВА
МАКЕДОНИЈАЃ.П.
-
АКАД.ПАНДЕВ
ЊУ СТАРС
-
РАБОТНИЧКИ
АКАД.ПАНДЕВ
-
ЊУ СТАРС
ШКЕНДИЈА
-
РАБОТНИЧКИ
ПОБЕДА
-
АКАД.ПАНДЕВ
РАБОТНИЧКИ
-
МАКЕДОНИЈАЃ.П.
ЊУ СТАРС
-
ШКУПИ 1927
БРЕГАЛНИЦА 2008
-
ШКУПИ 1927
ВАРДАР
-
ШКЕНДИЈА
ПОБЕДА
-
БРЕГАЛНИЦА 2008
13. коло 17-18.11.2018
14. коло 02-03.12.2018
БРЕГАЛНИЦА 2008
-
ЊУ СТАРС
ВАРДАР
-
АКАД.ПАНДЕВ
ШКУПИ 1927
-
МАКЕДОНИЈАЃ.П.
ШКЕНДИЈА
-
ШКУПИ 1927
АКАД.ПАНДЕВ
-
ШКЕНДИЈА
МАКЕДОНИЈАЃ.П.
-
БРЕГАЛНИЦА 2008
ПОБЕДА
-
РЕНОВА
ЊУ СТАРС
-
ПОБЕДА
РАБОТНИЧКИ
-
ВАРДАР
РЕНОВА
-
РАБОТНИЧКИ