Thursday ,04 June 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 4)

У-18

Еуроспорт Куманово ќе биде првиот пролетен предизвик за младинските екипи на ФК Вардар

1426

Пролетниот дел во првенството на младинските фудбалски лиги е предвиден да стартува на 29.февруари. Екипата на Еуроспорт Куманово ќе биде првиот пролетен предизвик за младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар. Пионерските екипи ќе гостуваат во Куманово, додека кадетите и младинците ќе бидат домаќини на овој противник. Помладите пионери на Вардар го завршија есенскиот дел на првото место, додека пионерите и ... Read More »

Деспотовски е прогласен за најдобар тренер во младинскиот фудбал, Ибиши е најдобар млад играч

81377440_2574947662588962_8396323225847463936_n

Фудбалската федерација на Македонија на гала манифестацијата која се одржа во Македонскиот Народен Театар ги прогласи најдобрите во македонскиот фудбал во натпреварувачката сезона 2018/19. За најдобар тренер во младинските категории е прогласен, Филип Деспотовски, кој изминатата сезона успеа со генерацијата 2003 да ја освои двојната круна ( лига и куп). Деспотовски како тренер дебитант во Академијата на Вардар постигна одлични ... Read More »

Пом.пионери на ФК Вардар доминираат во сите аспекти, најмногу освоени бодови, напад и одбрана

751

Младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар се на пауза, после завршување на есенскиот дел во четирите младински лиги. Помладите пионери на Вардар доминираат во сите аспекти и во секој статистички поглед се подобри од останатите вардарови генерации. Тие се единствените кои го завршија есенскиот дел без пораз, собраа најмногу бодови, имаат најдобар напад, како и најдобра одбрана. Помладите пионери освоија ... Read More »

Азер Омерагиќ постигна најмногу голови за вардаровите кадети во есенскиот дел

2156-660x330

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар го финишираа есенскиот дел од сезоната на делба на првото место, освојувајќи еднаков број на освоени бодови со екипата на Шкендија. Оваа генерација успеа да постигне вкупно 36 голови, во двете натпреварувања ( лига и куп). Најдобар стрелец на вардаровите кадети на полусезоната е Азер Омерагиќ кој постигна вкупно 9 голови. Ова се играчите кои ... Read More »

Четири екипи во борба за трофејот во кадетската фудбалска лига, преглед на полусезоната за вардаровите кадети

1102-660x330

Голема ќе биде борбата околу освојување на шампионската титула во кадетската фудбалска лига. Две екипи после завршување на есенскиот дел имаат еднаков број на освоени бодови, тоа се екипите на Вардар и Шкендија, додека третопласираниот Работнички заостанува само еден бод. Лошо ја започнавме сезоната кога после пет одиграни кола имавме дури три порази, но како одминуваше есенскиот дел игравме се ... Read More »

Директорот на Академијата на ФК Вардар, Ѓорѓи Христов, е дел од програма за меѓународни таленти во Австралија

gh3

Директор на Академијата на фудбалскиот клуб Вардар, Ѓорѓи Христов се наоѓа во Австралија, каде е дел од програмата за меѓународни таленти. На овој семинар учествуваат претставници на десет академии од Европа, а меѓу најзвучните клубови се ПСВ Ајндховен ( Холандија), Аталанта ( Италија), Малме ( Шведска), Спартак Ротердам ( Холандија) и.т.н. Секојдневно се одржуваат семинари, на кои имаа најразлични презентации, ... Read More »

Александар Ѓурковски и Виктор Крстевски ги одиграа сите 1.260 минути во есенскиот дел за кадетската екипа

74385180_145138926802753_963165661876453376_n

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар го завршија есенскиот дел од сезоната на делба на првото место со екипата на Шкендија, со која имаат освоено по идентични 29 бодови. Она што најново ќе го известуваме на нашиот медиум, покрај преглед на сезоната и остварените резултати, ќе биде и статистиката за играчите кои во есенскиот дел настапија за оваа генерација. Само двајца ... Read More »

(ТАБЕЛИ) ! Четири младински екипи на ФК Вардар го финишираа есенскиот дел од сезоната

2417

Во текот на вчерашниот ден се одигра и одложеното 10.коло во кадетската и младинска лига, по што финишираше есенскиот дел од сезоната во младинските фудбалски лиги. Помладите пионери се единствените од вардаровите екипи кои завршија како есенски шампиони. Избраниците на Сашо Тодоровски имаа одлична полусезона, одиграа вкупно 14 натпревари, на кои остварија 10 победи, 4 нерешени резултати и ниту еден ... Read More »

Гео продолжува да ги тресе противничките мрежи, кадетите на ФК Вардар со висок триумф во Прилеп го завршија есенскиот дел на делба на првото место со Шкендија

1130

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар со победа го завршија есенскиот дел во рамките на кадетската супер лига. Утрово тие гостуваа во Прилеп, кај екипата на Победа, која ја совладаа со резултат 1:5. На овој дуел, во стартниот состав на Вардар се најдоа и двајца играчи кои настапуваат за пионерите. Се работи за Георг Стојановски кој успеа да постигне три гола ... Read More »

Во сабота, кадетите и младинците на ФК Вардар ќе го одиграат последниот меч во есенскиот дел

56

Во сабота во Прилеп последното есенско коло ќе го одиграат кадетите и младинците на ФК Вардар. Ова е всушност одложеното 10.коло кое ќе се одигра во текот на утрешниот ден. Вардаровите кадетите ќе се обидат со триумф да го завршат овој дел од сезоната, мечеви на кои сме фаворити за освојување на бодовите. Токму новата сезона во младинските лиги ја ... Read More »