Thursday ,04 June 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 6)

У-18

ТАБЕЛИ !! Три победи и еден пораз за младинските екипи на ФК Вардар во дуелите со Шкендија

446

Три победи и еден пораз за младинските екипи на ФК Вардар во дуелите со Шкендија, во рамките на 11.првенствено коло. Помладите пионери освоија важни бодови на гостувањето во Тетово, каде успеаа да го победат еден од најголемите конкуренти за трофејот, со резултат 1:3. И после ова коло избраниците на Рап-Тап остануваат единствените кои не се поразени во лигата. Оваа генерација ... Read More »

(Фотогалерија) Вардар го доби кадетското фудбалско дерби против Шкендија

13

Кадетите на ФК Вардар стигнаа до шесттата победа сезонава, откако во дербито ја победија екипата на Шкендија. Нашите надежи славеа со резултат 2:1, со двата гола на Леонид Игнатов. Со овој триумф се израмнивме по бројот на освоени бодови со екипата на Шкендија. Погледнете ја фотогалеријата од овој дерби меч во кадетската-супер лига. Read More »

Репете! Вардар ја совлада Шкендија во кадетското дерби

1

Кадетите на ФК Вардар го добија дербито со Шкендија. Момците на Филип Ивановски успеаа да ја совладат екипата од Тетово со минимлани 2-1, двата гола ги постигна Игнатов. Вардар: Китановски, Асани, Радуловиќ-Величковиќ, Петејчук, Ѓурковски, Крстевски, Хасани, Игнатов, Речица, Омерагиќ и Гугуљанов. Првите 15.минути изобилуваа со доста дуели, претежно се играше на средината на теренот без закани за двата голмани. Прва ... Read More »

Дерби меѓу Вардар и Шкендија, во рамките на 11.коло во младинските фудбалски лиги

616

Во сабота не очекува дербито помеѓу Вардар и Шкендија, во рамките на 11 коло во младинските фудбалски лиги. Пионерските екипи гостуваат во Тетово, додека кадетите и младинците на теренот во населбата Јане Сандански се домаќини на екипата на Шкендија. Помладите пионери после десет одиграни кола не знаат за пораз, па очекува така да биде и на гостувањето во Тетово. Ова ... Read More »

Шест вардарци со повик за настап во селекцијата до 18 години, за контролните дуели со Србија

74670758_143192160330763_2259701827660414976_n

Македонската фудбалска репрезентација до 18 години на 26 и 28.ноември на тренинг центарот „Петар Милошевски“ ќе одигра контролни натпревари со соодветната селекција на Србија. За овие дуели, селекторот на Македонија, Шкумбин Арслани повика и шест играчи од редовите на Вардар. Се работи за голманот, Кристијан Китановски, потоа Виктор Крстевски, Александар Ѓурковски, Леонид Игнатов, Дамјан Трајановски и  Азер Омерагиќ. Read More »

(ФОТО) ТАБЕЛИ!! Пом.пионери на ФК Вардар се нови лидери, пионерите го загубија првото место

naslovna3-660x330

Само една победа за вардаровите екипи во дуелите со екипата на Академија Пандев, рамките на 9.првенствено коло. Единствениот триумф во дуелите со Акад.Пандев го остварија помладите пионери на Вардар кои на домашен терен го совладаа противникот со резултат 2:0. Двата гола беа постигнати во првото полувреме, кои на крајот се покажаа како доволни за победа. Со овој триумф, кој е ... Read More »

Кадетите освоија бод, младинците загубија на гостувањето кај Акад.Пандев

74385180_145138926802753_963165661876453376_n

Кадетите и младинците на ФК Вардар денес гостуваа во Струмица на екипата на Академија Пандев. Во редовното 9.коло од младинските фудбалски лиги, нашите млади надежи остварија еден нерешен резултат и пораз. Без голови заврши кадетското дерби помеѓу екипите на Академија Пандев и Вардар. Иако и двете екипи имаа свои прилики, сепак и по истекот на 90.минути мрежите на двете екипи ... Read More »

Акад.Пандев е противник за вардаровите младински екипи во 9.првенствено коло

2614

Во петок и недела, вардаровите екипи ќе го одиграат 9.коло во младинските фудбалски лиги. Пионерските екипи во недела на теренот на Академијата се домаќини на Академија Пандев, додека кадетите и младинците во петок ќе гостуваат во Струмица. Помладите пионери на Вардар имаат шанса да се вратат на победите, во домашниот дуел против струмичани. После осум одиграни кола, Вардар е втор ... Read More »

ТАБЕЛИ!! Пионерите се лидери, пом.пионери пропуштија шанса за првото место, кадетите и младинците одржуваат чекор со водечките

75594458_145139280136051_1228648808896790528_n

Три победи и еден нерешен резултат за вардаровите младински екипи во дуелите со Њу Старс, во рамките на 8.првенствено коло. Единствени кои не освоија цел „плен“ во дуелите со Њу Старс, беа помладите пионери на Вардар кои непланирано загубија два бода. Црвено-црните на гостувањето кај Ѓорче не успеаа да слават победа и одиграа со нерешен резултат 2:2. На тој начин, ... Read More »

(Фотогалерија) Нов триумф за вардаровите кадети, четири голови во мрежата на Њу Старс

74454334_145137973469515_4137915245521797120_n

Кадетите на ФК Вардар стигнаа до нов триумф, вкупно петти за црвено-црните во кадетската супер лига. На домашен терен вардаровите кадети убедливо ја победија екипата на Њу Старс 4:0 ( 1:0). Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »