Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > Стојилевски и Дошев ќе настапат за Македонија У18 на контролниот натпревар со Србија
Стојилевски и Дошев ќе настапат за Македонија У18 на контролниот натпревар со Србија

Стојилевски и Дошев ќе настапат за Македонија У18 на контролниот натпревар со Србија

Марко Стојилевски и Ѓорѓи Дошев со повик од селекторот на Македонија У18, за претстојниот контролен натпревар против соодветната репрезентација на Србија.

Натпреварот ќе се одигра на 25.мај (четврток) на тренинг комплексот во Стара Пазова.

Им посакуваме успешен настап на нашите играчи и достојно претставување на вардаровиот и национален дрес.