Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (Фото) ЖРК Вардар ги доби: пехарот, медалите и личните награди
(Фото) ЖРК Вардар ги доби: пехарот, медалите и личните награди

(Фото) ЖРК Вардар ги доби: пехарот, медалите и личните награди

ЖРК Вардар е Шампион во младинската лига, со пресврт го совладавме Ѓорче Петров-ЖРК. По победата со 32-29 беа одбрани најдобриот стрелец и МВП и идеалниот тим. Вардарки доминираат во истиот. Фотогафии од доделувањето на признанијата на црвено-црните дами:

9 10 13 14 15 17 18 21 22 346174928_184086091262755_3828721728786984312_n