Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Видео од головите против Скопје кои не вратија во Прва лига
Видео од  головите против Скопје кои не вратија во Прва лига

Видео од головите против Скопје кои не вратија во Прва лига

Вчера во Кавадарци, по  две години играње во втората лига, ФК Вардар се враќа во ПМФЛ. Во бараж натпреварот  со убедливи 3:0 го победи тимот на Скопје.

Головите кои донесоа пласман во првата лига погледнете ги на следното Видео