Thursday ,04 June 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 7)

У-18

Петта победа за кадетите на ФК Вардар во лигата, црвено-црните повторно го „преслушаа“ тимот на Њу Старс

2

Кадетите на ФК Вардар стигнаа до петтата победа во лигата, откако утрово на теренот во населбата Јане Сандански славеа во дуелот со екипата на Њу Старс, на меч од 8.коло во кадетската супер лига. Тренерот Ивановски стартуваше со следниве 11-сетмина: Китановски, Величковиќ-Радуловиќ, Ѓурковски, Асани, Гугуљанов, Хасани, Салиу, Речица, Петејчук, Омерагиќ (c). Вардар уште во втората минута од мечот успева да ... Read More »

Вардар против Њу Старс, во рамките на 8.коло од младинските фудбалски лиги

3101

Четири младински екипи на ФК Вардар на 2 и 3.ноември ќе го одиграат 8.коло во младинските лиги. Пионерските екипи во сабота гостуваат во Ѓорче кај екипата на Њу Старс, додека кадетите и младинците во недела во Аеродром се домаќини на истиов противник. Помладите пионери после седум одиграни кола немаат пораз во помладата пионерска лига. Оваа генерација на Вардар има скор ... Read More »

Кадетите ја надокнадија негативата, со висока победа обезбедија 1/2-фин. во Купот на РМ

received_466657147286011

Кадетите на ФК Вардар ќе играат во полуфиналето на националниот куп. Нашите млади надежи успеаа да ја надокнат негативата од еден гол и да се пласираат во следната рунда. Денес на теренот во населбата Јане Сандански, кадетите на Вардар славеа убедлива победа со резултат 5:1. Во 9.минута од мечот успеавме да го отвориме резултатот со голот на Леонид Игнатов, додека ... Read More »

Реванш натпревари во 1/4 финалето од националниот Куп за генерациите на ФК Вардар

737

Во наредниве три дена, генерациите на ФК Вардар ќе ги одиграат реванш натпреварите од четврт-финалето во Купот на Македонија. Генерацијата 2005 на ФК Вардар денес со почеток од 12:00 часот на теренот на Академијата ќе го одигра возвратниот дуел против екипата на Академија Пандев. По првиот меч одигран во Струмица, црвено-црните имаат предност од 2:3. Генерацијата 2006 утре гостува во Штип ... Read More »

(Фотогалерија) Четири голови во мрежата на Македонија Ѓ.П од вардаровите кадети

2

Кадетите на ФК Вардар стигнаа до четвртата победа сезонава, откако на домашен терен ја совладаа екипата на Македонија Ѓ.П. Победникот беше решен во вториот дел, кога црвено-црните ги постигнаа сите четири голови во мрежата на противникот. Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел во 7.коло на кадетската супер лига. Read More »

Кадетите на ФК Вардар стигнаа до нова победа во лигата, Македонија Ѓ.П потклекна во вториот дел

5

Кадетите на Вардар денес го пречекаа тимот на Македонија ЃП. Момците на Филип Деспотоски на денешниот дуел дојдоа до победа. Тие мечот го добија во вториот дел , победата дојде со резултат 4-0 (0-0). Вардар: Величковски, Радуловиќ-Величковиќ, Салиу, Крстевски, Ѓурковски, Гугуљанов, Омерагиќ, Речица, Асани, Игнатов, Петејчук. Мечот започна со мирна игра, двата тима на почетокот ги испитуваа силите. Прва прилика ... Read More »

Македонија Ѓ.П е следниот противник за вардаровите екипи, во рамките на 7.коло од младинските лиги

2e1

Четири генерации на фудбалскиот клуб Вардар ќе ги одиграат натпреварите од 7.коло во младинските лиги. Пионерските екипи во сабота гостуваат кај екипата на Македонија Ѓ.П, додека кадетите и младинците во недела на теренот во населбата Јане Сандански се домаќини на истиов противник. Пионерските екипи на Вардар се големи фаворити на гостувањето кај Македонија Ѓ.П. После шест одиграни кола, пом.пионери на ... Read More »

Игнатов донесе надеж за кадетите на ФК Вардар, Њу Старс славеше минимално на првиот меч од 1/4 финалето на Купот

181

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар денес го одиграа првиот натпревар од 1/4 финалето во Купот на Македонија. Избраниците на Филип Деспотовски гостуваа во Ѓорче кај екипата на Њу Старс. Домашниот тим победи со резултат 2:1, но Вардар се уште има шанси за пласман во следната рунда. По првото полувреме, кадетите на Њу Старс имаа водство од 2:0, со голови во ... Read More »

Преглед на 6.коло во младинските лиги, како стојат вардаровите генерации на табелата

326

Изминатиов викенд се одигра и 6.коло во првенството на младинските фудбалски катеогрии. Вардаровите генерации забележаа три победи и еден нерешен резултат во дуелите со екипата на Еуроспорт. Помладите пионери и после шест одиграни кола се единствената вардарова генерација која е се уште без пораз. Во претходното коло убедливо ја победивме екипата на Еуроспорт (4:0). Момците на Рап Тап имаат скор ... Read More »

Пет генерации на ФК Вардар ќе ги одиграат првите 1/4 финални мечеви во Купот

1522

Во претстојниве три дена првите натпревари од 1/4 финалето во Купот на Македонија ќе ги одиграат пет генерации на фудбалскиот клуб Вардар. Први својот натпревар од четврт-финалната рунда ќе го одигра генерацијата 2005 на Вардар. Утре со почеток од 15:00 часот, момците на Зоран Петковски ќе гостуваат во Струмица, на екипата на Академија Пандев. Во среда, пионерските екипи се домаќини ... Read More »