Tuesday ,15 October 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 5)

У-18

(ВИДЕО) Кадетите на Вардар и Олимпија одиграа со нерешен резултат, на турнирот во Златибор

vardarfans-turnir

Кадетите на ФК Вардар го одиграа и вториот натпревар на турнирот во Златибор. Избраниците на Горан Петрески одиграа нерешени 1:1 со екипата на Олимпија Љубљана. Вардар: Китановски, Петејчук, Манасиевски, Крстевски, Радуловиќ-Величковиќ, Речица, Ристовски, Трајановски, Игнатов, Мирков, Омерагиќ. Вардар успеа прв да го отвори резултатот со голот на Азер Омерагиќ во 14 минута, после одлична акција со Дамјан Трајановски, за водство ... Read More »

Динамо Загреб подобар од Вардар, кадетите со пораз го стартуваа турнирот во Златибор

vardarfans-kadeti-660x330

Кадетите на ФК Вардар со пораз го стартуваа меѓународниот „Куп на пријателство 2019“ кој се одржува во Златибор. На воведниот меч избраниците на Чунга Лунга доживеа пораз од тимот на Динамо Загреб, со резултат 2:0. Вардар: Китановски, Радуловиќ – Величковиќ, Манасиевски (c), Крстевски, Мицевски, Петејчук, Речица, Ристовски, Игнатов, Спировски, Омерагиќ.  Во првото полувреме видовме еден гол, истиот беше дело на ... Read More »

Вардар – Динамо Загреб директно на Спорт Клуб 2, кадетите на ФК Вардар стартуваат со настапи на турнирот во Златибор

vardarfans-kadeti

Денес кадетите на ФК Вардар стартуваат со настап на турнирот  „Европски клупски куп на пријателство 2019“ кој се игра во Златибор. Прв противник на црвено-црните ќе биде екипата на Динамо Загреб. Како што напоменавме турнирот ќе биде пренесуван на каналите на Спорт Клуб, а директен пренос од мечот на Вардар можете да проследите на Спорт Клуб 2. Дуелот стартува од 17:00 ... Read More »

Вардаровите кадети ќе настапат на силниот регионален турнир „Европски клупски куп на пријателство 2019“

vardarfans-kadeti

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар, или генерацијата родени 2001 година во периодот од 4-9.јуни ќе бидат дел од второто издание на силниот регионален турнир „Европски клупски куп на пријателство 2019“ на кој покрај Вардар ќе настапат и други силни екипи од Балканот, истиот ќе се одигра во Златибор. На турнирот ќе се натпреваруваат вкупно 12 екипи, кои ќе бидат поделени ... Read More »

Четворица вардарци повикани за настап во Македонската репрезентација до 19 години

3415

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години денес и во четврток на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Израел. За овие пријателски дуели, селекторот на Македонија, Горан Станиќ повика и четворица играчи од редовите на Вардар. Се работи за Матеј Андов, Божидар Митревски, Александар Ѓурковски и Бојан Димовски. Нашата селекција до 19 ... Read More »

Младинците на ФК Вардар по втор пат ја победија Шкендија, кадетите загубија на гостувањето во Тетово

384

Денес во Тетово, кадетите и младинците на ФК Вардар го одиграа последното првенствено коло, во кое гостуваа на екипата на Шкендија. Кадетите на Вардар со пораз ја завршија сезоната, откако беа поразени на гостувањето кај тетовскиот тим, кој славеше со резултат 4:2. По првото полувреме екипата на Шкендија имаше предност од 2:1. Домашниот тим прв успеа да го отвори резултатот ... Read More »

Утре, пом.пионери на ФК Вардар ќе бидат крунисани во Шампиони на Македонија, кадетите и младинците во сабота гостуваат кај Шкендија

246

Во петок и сабота своето последно првенствено 27.коло ќе го одиграат младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар. Во петок на теренот на Академијата, пионерските екипи се домаќини на Шкендија, додека во сабота, кадетите и младинците гостуваат во Тетово. Утре, помладите пионери ќе бидат крунисани во шампиони, во својата дебитантска сезона во помладата пионерска супер лига. Избраниците на Филип Деспотовски одиграа ... Read More »

Младинците со “петарда“ за А.Пандев, кадетите одиграа “реми“

1107-660x330

ФК Вардар денес беше домаќин на Академија Пандев, на средбите во кадетската и младинската лига. Црвено-црните на овие две соочувања има една убедлива победа и одиграа едно реми.  Кадетите на Вардар  одиграа реми 2-2 со стумичани. За кадетите на Вардар овој дуел го започнаа следните момци: Величковски, Зендели, Митревски, Манасиевски (c), Ангелковски, Спировски, Ристовски, Мирков, Поповски, Мирчевски и Мицевски. Првиот ... Read More »

Претпоследно коло во младинските фудбалски лиги, Академија Пандев е противник за вардаровите екипи

87

Во сабота своето претпоследно коло ќе го одиграат младинските екипи на ФК Вардар, кои за противник ја имаат екипата на Академија Пандев. Пионерските екипи гостуваат во Струмица, додека кадетите и младинците на теренот на Академијата се домаќини на А.Пандев. Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Последните две кола ќе бидат само формалност за помладите пионери, ... Read More »

Три победи и еден пораз за младинските екипи на ФК Вардар, на дуелите со Македонија Ѓ.П

176

Изминативе два дена се одигра 25.коло во младинските фудбалски лиги. Вардаровите генерации за противник ја имаа екипата на Македонија Ѓ.П, дуели на кои забележавме три победи и еден пораз. Помладите пионери иако ја имаа заверено титулата и пред ова коло, сепак не пропуштија ништо на случајноста и остварија нова победа, вкупно 19 оваа сезона за избраниците на Деспотовски. На гостински ... Read More »