Tuesday ,14 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 (page 3)

У-18

Кадетите и младинците на ФК Варар ја „наполнија“ мрежата на ФК Еуроспорт

naslovna2-660x3301-660x330-660x330-660x330

Денес на теренот на Академијата на ФК Вардар во Градски Парк, кадетскиот и младинскиот тим на Вардар во првото пролетно коло од своите лиги беа домаќини. Ние ја пречекавме екипата на ФК Еуроспорт од Куманово, во двете средби дојдовме до високи победи. Кадетите успеаа да го совладаат тимот од Куманово со високи 8-0, победата беше најавена во првите 45.минути кога заминавме ... Read More »

Пет генерации на ФК Вардар ги дознаа своите противници во 1/2 финалето од Купот на Македонија

186

Денес во просториите на ФФМ беа извлечени двојките за полуфиналните натпревари од Купот на Македонија, кај младинските фудбалски категории. Пет генерации на ФК Вардар ги дознаа своите противници во 1/2 финалето на националниот куп. ФК Вардар (2005) – Каменица Саса ФК Вардар  (2006) – Шкендија ФК Вардар (2004) – Работнички ФК Вардар (2003) – Шкендија ФК Вардар (2002) – Брегалница. Read More »

Стартува пролетниот дел во младинските фудбалски лиги, Еуроспорт е прв противник за вардаровите екипи

2159

Престојниов викенд ќе стартува пролетниот дел во првенството на младинските фудбалски лиги. Пионерските екипи на ФК Вардар во сабота ќе гостуваат во Куманово кај екипата на Еуроспорт, додека кадетите и младинците во недела на теренот на Академијата се домаќини на истиов противник.Термините на одигрување натпревари се од 10:00 и 12:00 часот. Помладите пионери го започнуваат пролетниот дел од првото место ... Read More »

Македонија У18 го победи БИХ, Крстевски и Асани започнаа во стартниот состав

makedonija-u18-660x330

Денес на тренинг центарот „Петар Милошевски“ вториот контролен натпревар го одиграа селекциите на Македонија и БИХ до 18 години. Нашите надежи забележаа триумф на овој меч и вратија за поразот на босанците од првиот дуел. Еден гол го реши овој натпревар, истиот го постигна Македонија преку поранешниот играч на Вардар, Марио Илиевски кој во 75 минута ја затресе противничката мрежа. ... Read More »

Игнатов стартер, Македонија У18 загуби од селекцијата на БИХ

makedonija-bih-u18-4-e1582032456736

Македонската фудбалска репрезентација до 18 години го загуби првиот контролен натпревар од селекцијата на БИХ. На мечот кој се одигра на тренинг центарот „Петар Милошевски“ славеше противникот, минимално со резултат 0:1. Босна ја искористила својата единствена шанса и постигна гол во првото полувреме, додека Македонија пропушти неколку зрели прилики за погодок. За овој меч во стартниот состав на Македонија се ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар го победија Њу Старс, кадетите одиграа без голови, на контролни натпревари

76228034_145139070136072_4862224719367110656_n

Пионерите и кадетите на ФК Вардар вчера гостуваа во Ѓорче, на екипата на Њу Старс со која одиграа контролни натпревари. Пионерите на Вардар ги совладаа врсниците од Њу Старс, со резултат 0:3. По првото полувреме имавме минимално водство од 0:1, со погодокот на Георг Стојановски кој погоди на асистенција од Давидовски. Одигравме одлично на овој меч и во вториот дел ... Read More »

Гугуљанов дебитира во националниот дрес, пет вардарци ќе настапат за Македонија У18 на контролните мечеви со БИХ

makedonija-u18

Македонсата фудбалска репрезентација во претстојниов период ќе одигра два контролни натпревари со соодветната селекција на Босна и Херцеговина. Истите се закажани на 18 и 20. февруари на тренинг центарот „Петар Милошевски“. За овие натпревари селекторот Шкумбин Арслани повика и пет играчи од редовите на Вардар. Тоа се голманот Кристјан Китановски, потоа Виктор Крстевски, Леонид Игнатов, Али Асани и Петар Гугуљанов ... Read More »

Победа за пионерите на ФК Вардар во дуелот со Македонија Ѓ.П, кадетите загубија од првиот тим на ФК Скопје

74344534_145138416802804_6953052865355055104_n

Младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар ги играат последните контролни натпревари пред стартот на пролетниот дел од сезоната. Пионерите под водство на Милан Коцески на теренот во Ѓорче одиграа пријателски натпревар со екипата на Македонија Ѓ.П. Црвено-црните славеа убедливо со резултат 0:5. Антонио Мирков беше играчот кој успеа да го отвори резултатот за 0:1, откако успеа да погоди од белата ... Read More »

Петар Гугуљанов: Само освојување на двојната круна ќе биде успех за оваа генерација на Вардар

73399895_145139403469372_4597343739646574592_n

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар во некомоплетен состав се подготвуваат за пролетниот дел од сезоната. Речиси половина играчи од стартниот состав на оваа генерација изминатиов период со првиот тим се наоѓаа на подготовки во Анталија, па се очекува во наредниве денови да се приклучат на кадетскиот состав. Инаку, вардаровите кадети во пролетниот дел ги очекува голема борба за двојната круна, ... Read More »

Пет генерации на ФК Вардар во наредниот период треба да ги дознаат противниците во 1/2 финалето од националниот куп

1822

Пет генерации на фудбалскиот клуб Вардар во наредниов период треба да ги дознаат противниците, во рамките на полуфиналето од Купот на Македонија. Кај генерацијата 2005, покрај Вардар во најдобрите четири екипи на националниот Куп се пласираа уште и Кул, Каменица Саса и Шкупи. Кај генерацијата 2006 полуфиналисти се екипите на Вардар, Шкендија, Академија Пандев и Шкупи. Помладите пионери на Вардар ... Read More »