Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > Комити (page 50)

Комити

Комити: Со секоја карта следува гратис маица која ќе ја подигнете со приложена карта од натпреварот заверена со печат на крајот од натпреварот

14639610_1115418851845732_7268094223328798295_n

В недела на програмата е некогашното големо дерби на трибините. В недела ни гостува тимот на Победа. Популарните Комити излегоа со соопштение, во истото се вели: ПОХОДОТ КОН ЕСЕНСКА ТИТУЛА ЗАПОЧНА!! СЕГА СМЕ НАЈПОТРЕБНИ !! КОМИТИ, СИТЕ НА ЗАПАД !! НЕДЕЛА, 30.10.2016 АРЕНА ФИЛИП 2ри, 18:00часот Собир: Фонтана Парк, 16:30ч Карти ќе може да набавите во билетарата на градски, од ... Read More »

Комити: Не сме во можност да го бодриме нашиот ФК ВАРДАР на неделниот натпревар

komiti-12

Навивачката група на Вардар информира преку својата официјална страна дека на неделниот натпревар во Тетово нема да може да се организира патување. Комитите овој викенд ќе го бодрат РК Вардар на гостувањето во Загреб. Целото соопштение во продолжение: Поради забраната за гостински навивачи, не сме во можност да го бодриме нашиот ФК ВАРДАР на неделниот натпревар против тетовска Искра и ... Read More »

Комити Запад : Одиме во Загреб!

komiti

Навивачката група на Вардар, популарните Комити за прв пат оваа сезона организираат гостување на натпревар на РК Вардар. ”Комитите” ги покануваат сите нивни членови да заминат во Загреб, и да му дадат поддршка на својот миленик кон историја, кон нова победа што би значело и петта победа во ЛШ по ред. Нешто што никогаш не ни се случило. Информации: ОДИМЕ ... Read More »

Комити : Влез на мечот со Пик Сегед бесплатно со членска, за другите 50 ден.

komiti-logo

Навивачите на црвено-црниот ракометен машки тим Комити Запад излегоа со информација за престојниот меч во ЕХФ Лигата на шампионите за нивните членови. Тие за дуелот со Пик Сегед имаат одлична одлука околу билетите која ќе ја подигне дополнително бројката. Во нивната информација на официјалната станица тие велат: РК ВАРДАР – Пик Сегед Лига на шампиони. Недела, 16.10.2016, 17:30ч. карти: 50ден, со ... Read More »

Комити му се потребни на Вардар за денешниот меч во лигата на шампиони

vardarfans-komiti-631x330

Црвено-црните денес со почеток од 17:30 часот во спортскиот центар Јане Сандански ќе го одиграат вториот натпревар во лигата на шампионите, а прв пред својата публика. Противник ни е екипата на Брест Мешков од Белорусија. Вардарци одлично ја стартуваа новата сезона и во сеха-лигата, каде веќе имаат забележано шест победи и само еден нерешен резултат и тоа токму против денешниот ... Read More »

Комити двојна викенд програма

rkvardar-vardarfans-komiti

По подолга пауза, најверните навивачи на Вардар организираат двојна викенд програма. Најпрвин, во сабота Комитите ќе одат на ракомет, а во недела ќе го бодрат и ФК Вардар во Кратово. Целото инфо на Комити ви го пренесуваме во продолжение: Двојна викенд програма !!! САБОТА 01.10.2016 РК ВАРДАР – Мешков Брест Лига на шампиони Јане Сандански, 17:30часот со членска бесплатно, без ... Read More »

Комити: Одиме за Тетово!

komiti-12

Навивачката група на ФК Вардар, популарните Комити организираат гостување во Тетово. Во недела нашиот тим ќе се судри со тимот на Ренова. Комитите ги покануваат сите свои приврзаници да се придружат на ова гостување. Ф.К. Ренова – Ф.К. ВАРДАР 25.09.2016, Градски стадион Тетово, 15:30ч. Навивачката група „Комити Запад“ организира гостување во Тетово. Собир на железничка во 13:00ч. Цена: 100 ден. ... Read More »

(ФОТО) СЦ. Борис Трајковски пред три години изгледаше вака!

Ви прикажуваме фотографија од пред точно три години, кога РК Вардар во Лигата на шампионите настапуваше во Спортскиот центар ”Борис Трајковски”. Оваа фотографија докажува, и покажува каква атмосфера имаше во спортскиот центар ”Борис Трајковски”. На оваа фотографија нашите навивачи, популарните Комити упатија поздрав до своите браќа од Гелзенкирхен.  Read More »

Комити Запад ќе го организираат : 9-тиот Меморијален турнир “Томо Комита”

Најверните навивачи на црвено-црните навивачката група “Комити Запад“ годинава ќе го организира традиционалниот момериален турнир посветен на прерано починатиот нивни член Томо. Годинава ќе се одржи 9-тиот Меморијален турнир “Томо Комита”. Истиот ќе се игра на 23ти, 24-ти и 25-ти Септември. Локација на која ќе се одржи е иста како и претходните изданија на овој меморијален турнит- Спортски центар Маџир Маало. Учество ... Read More »

(ФОТО) Комити инфо! Влез на мечот со Работнички : 100ден. со кој се добива карта + пакетче налепници

Навивачите на фудбалскиот клуб Вардар верните Комити Запад излегоа со информација за дека се изработени нови налепници и истите ќе се продаваат во недела. Задутре пред мечот на црвено-црниот фудбалски колектив со екипата на Работнички ќе можете да ги набавивте истите заедно со билет, во продолжение информацијата од Комити:   ФК ВАРДАР – Работнички Недела 18.09.2016 15:30 Градски стадион Цена: ... Read More »