Tuesday ,14 July 2020
Последни:
Home > Комити (page 51)

Комити

03/08.. година потоа Правда за Турчин , нема заборавање нема прошка за вас А.С.А.В

vardarfans turak

03/08,,,Една година потоа… на денешен ден минатата година во Битола на дербито од домашното првенство  се случи еден од најцрните настани во историјата на навивачката група Комити . Врвот на репресијата беше достигнат еден човек беше тешко повреден познатиот член на Комити нашиот Турчин … За жал полициската бруталност од тој ден која кулминираше со оваа експлозија за секогаш еден ... Read More »

Честит ИЛИНДЕН !

ilinden

ЧЕСТИТ ИЛИНДЕН МАКЕДОНЦИ … На денешен ден далечната 1903 година во срцето на моќната отоманска империја една мала организација реши да го оствари историскиот сон на еден народ  своја самостојна држава. Храбрите и ако малубројни Комити на денешен ден го одпочнаа Илинденскиот востание . Денес тоа свето име го носиме ние навивачите на Вардар кои се трудиме да го оправдаме ... Read More »

Комити Скопје: ЗА СКОПСКИ ВАРДАР ПЕСНА СЕ ОРИ, СЛОГА ГО ПУШИ, НИЕ СМЕ ШАМПИОНИ…

n1-1438261073

Се поблиску, и поблиску е првиот натпревар оваа сезона. Отвараме против најголемиот ривал на трибина, Слога од Чаир. Време е да се покажеме во најдобро светло, како некогаш, кога игравме против Слога. Комити Скопје изглегоа со соопштение за овој натпревар: ЗА СКОПСКИ ВАРДАР ПЕСНА СЕ ОРИ, СЛОГА ГО ПУШИ, НИЕ СМЕ ШАМПИОНИ… Минатото враќање во првата лига на Чаирскиот клуб ... Read More »

Комитско шоу на трибините

20230_1619030078367243_3670874299309098896_n

Комити имаа свое видено шоу на натпреварот со Апоел. Во нивни препознатлив стил, најпрвин групата се собираше пред Соборниот Храм, каде со кортео тргна кон Градскиот стадион. Комитска песна ечеше низ сите страни на Скопје, како во најдобрите времиња. Како одминуваше времето се повеќе и повеќе Комити се собираат пред Соборниот Храм. Еден ипол час пред почетокот на мечот тие ... Read More »

Редарите не дозволија грчки знамиња да се веат на нашата арена!

11755930_910323155671197_4449443557774674660_n

Пред почетокот на натпреварот се случија и првите инциденти. Редарите на Вардар храбро и достоинствено не им дозволија на кипарските навивачи да го истакнат грчкото знаме на стадионот. На тоа навивачите на Апоел одговорија со сила, но нашите редари успеаа да им ” одземат” два реквизити на гостинските навивачи. Потоа овие реквизити се најдоа на западната трибина. Се на се, ... Read More »

(ВИДЕО) Комити на мечот ФК Вардар – АПОЕЛ!

vardarfans yy

Вчера арената Филип Втори како во најдобрите времиња на црвено- црниот фудбалски колектив беше полна и обоена во светите бои. Илјадници скопјани и македонци од другите градови дојдоа на овој важен меч . Двете големи трибини беа преполни . На запад стандард најверните навивачите на Вардар популарните Комити беа во одличен број и со песна го бодреа својот тим во ... Read More »

(ФОТО) Комити Сиднеј ќе ве бодриме од овде , очекуваме победа !

vardarfans sidnej komiti

Црвено – црните бои се љубат во Скопје и Македонија но и насекаде каде што има нашинци на земјината  топка . Еден таков поздрав ни стигна и од Сиднеј – Австралија . Ова се момци навивачи на македонскиот клуб во земјата која живеат Австралија  ФК Р. Илинден, но нормално и ФК Вардар од родната грутка . Праќаат голем поздрав и ... Read More »

Братските Војводи доаѓаат утре за нашиот Вардар

11013417_960734843990605_5713065694327046109_n

Нашите збратимени тетовски браќа, навивачите на Тетекс популарните Војводи утре организираат превоз и доаѓање за Скопје, да им помогнат на своите браќа кон нови победи. Те – Ск !  Од групата на Војводи излезе ова соопштение: Вторник 21.07.2015 20:00 часот Арена Филип II ВАРДАР – апоел. Собирно место: Жена парк 18:00 Карта + превоз 150 ден ЗАСЕКОГАШ ЗАЕДНО И ВО ... Read More »

(Видео) вака Комити ги ”запоседнаа” скопските улици, овој пат се очекува уште по добро издание

slika5-1310090896

Видео, вака Комити пред две години ги запоседнаа скопските улици кога се играше исто така возвратен натпревар од квалификациите за Лигата на Шампионите. По тој меч, голем дел на играчите на Бате Борисов изјавија дека е вистинско уживање да се игра пред таков амбиент кој ретко се слуша. Останува да видиме во какво издание ќе се покажеме на овој уште ... Read More »

Вардар без поддршка во Никозија од најверните

11695767_401104130098375_3911206010520169553_n

Поради слабата собраќајна поврзаност, најверните навивачи на Вардар популарните Комити нема да отпатуваат во Никозија и да го бодрат Фк Вардар. Поради високата цена до Никозија, поради големиот пат ( особено со траект) одлуката на групата е да не се патува организирано за Никозија Кипар. Останува на нашите момци да се изборат за поволен резултат во вторник. Ние веруваме во ... Read More »