Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Комити (page 49)

Комити

(ВИДЕО) Од навивањето на Комити и Кристијан Воденски

vodenski

Вардар вчера во Германија имаше огромна поддршка од верните навивачи. “Комитите” заедно со “чудото од дете” Кристијан Воденски навиваа во еден глас и му даваа мотив повеќе на нашиот тим кон огромната победа. Во Франкфурт имаше навивачи кои допатуваа од Скопје, и македонци кои живеат во Германија. Сите тие се погрижија за одличен амбиент. Погледнете го видеото на Кристијан Воденски со “Комитите” ... Read More »

Комити: Информации за патувањето во Германија

komiti

РК Вардар продолжува да гази во ракометна Европа. Следен на патот на нашите момци е добро познатиот тим на Рајн – Некар од Германија. Натпреварот во Германија против овој тим ќе се одигра в четврток. По повод овој натпревар, навивачите на Вардар повикуваат за пријавување и патување на истиот. Во целост соопштението од Комити: ДА ЈА ПОКОРИМЕ РАКОМЕТНА ЕВРОПА !! ... Read More »

(ФОТО) КОМИТИ: Повик за масовност за мечот со Киелце, изненадување за секој билет брендиран фрешер

fres

Комити Запад најавија мало изненадеување за присутните на утрешниот меч  РК Вардар – РК Киелце во претходното соопштение пред неколку дена. Денес објавија што е тоа и поставија слика од истото. Останува и повикот за масовнсот за утрешниот меч, во денешната информација се вели: Фрешер ке може да го добиете бесплатно со секоја купена карта од КОМИТИ за утрешниот натпревар на ... Read More »

Комити: Да го бутнеме европскиот шампион на колена !

14993317_1128797457174538_331267052273361050_n

В сабота во Скопје гостува шампионот од минатата сезона во Лигата на шампионите. Ова е вистински натпревар за сите љубители на Вардар, конечно, и оваа сезона да ја наполниме салата како што ни доликува. Нека дознаат пољачите кој е Вардар и каде е Скопје. Комити по повод саботниот меч излегоа со соопштение: РК ВАРДАР – РК Киелце сабота, 12.10.2016, 17:30часот. ... Read More »

(ФОТО) Комити нов шал во продажба

sal

Навивачите на црвено-црните, верните Комити Запад промовираа нов реквизит, шал. Тој ќе може да се набави во сабота по цена од 300 денари. Во целосната информација од навиачката група се вели следново: Овој шал можете да го добиете само во сабота, 05.11.2016 год. на собирно место за гостувањето во Кочани ! Цена: 300 денари Количините се ограничени, пожелна е резервација ... Read More »

КОМИТИ: Било кога, било каде… Гостување во Кочани на мечот Брегалница-Вардар

komiti-iz

Вардар победи со прилепска Победа со 1-2 во минатото коло, на Запад повторно одлична бројка имаа Комити кои го бодреа тимот 90+ минути. Тие продолжуваат со следењето на клубот, во следниот викенд патуваат за Кочани на дуелот Брегалница-Вардар. По тој повод искочија со информација за нивните членови во истата стои следново: ФК Брегалница – ФК ВАРДАР Недела, 06.11.2016 Стадион Никола ... Read More »

(ФОТО) На 10-ти ноември стартува со работа Фан шопот на Комити

fan-sop

На десетти овој месец со работа почнува Фан шопот на навивачите на Вардар, Комити Запад. Тој ќе биде отворен секој ден со почеток во 14-00 часот  и ќе работи до 20-00 часот, освен понеделник. Истиот ќе се наоѓа на булевар Cвети Климент Охридски во Скопје (спроти Мамас). Овој потег на вардаровите навивачи е за поздрав бидејќи како сериозна група им ... Read More »

КОМИТИ: Инфо за карти за мечот со Победа

komiti-logo

Вчера навивачката група на црвено-црниот фудбалски колектив излезе со појаснување околу билетите за мечот со Победа од Прилеп кој се игра во текот на утрешниот ден со почеток во 17-30 часот на арената “Филип втори“. Во истото се вели следото: Карти за ВАРДАР – Победа може да купите денес од 14:00 до 18:00 часот на билетарата на Градски. Цената на ... Read More »

Среќен роденден Војводи!

komiti-vojvodi

На денешен ден (28.10.1988) пред точно 28 години е формирана навивачката група ВОЈВОДИ. Војводи се симболот и браникот на Македонците во Тетово! Вардар Фанс им го честита роденденот на нашите браќа, и им посакува да се вратат на оние сјајни навивачки натпревари кои ги имаа. ТЕ – СК! Read More »

Спектакл на Градски, по подолго време две навивачки групи!

komiti-6

В недела треба да биде празник на навивањето. По подолго време, во Скопје доаѓаат навивачките на прилепска Победа, популарните ”Мајмуни”. Oд друга страна пак, нашите навивачи, популарните ”Комити” подготвуваат вистински спектакл за овој натпревар. Се очекува по подолго време, голем број на навивачи да дојдат на западната трибина. За добрата организација на овој натпревар, говори и податокот дека со секој ... Read More »

http://www.emergency24electricians.co.za/profile-young/real-amateur-bored-during-sex-nude-hairy-black-milf/