Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > Комити > Комити: Собир во недела пред Соборен Храм, билети во фан-шоп
Комити: Собир во недела пред Соборен Храм, билети во фан-шоп

Комити: Собир во недела пред Соборен Храм, билети во фан-шоп

ФК Вардар во недела ќе го одигра можеби клучниот натпревар за титулата. Доколку нашиот тим победи во недела ќе отиде на плус седум бодови во однос на Шкендија. По повод овој дерби натпревар и натпреварот на РК Вардар, “Комитите” излегоа со официјално соопштение, кое ви го пренесуваме во целост.

ДВОЈНА ВИКЕНД КОМИТСКА ПРОГРАМА !!!

сабота, 25.02.2016
РК ВАРДАР – РК Целје
Лига на шампиони
Да останеме лидери за четвртфинале !!!
СЦ Јане Сандански, 17:30 часот !!
цена: 50 денари со членска карта, 150 денари без членска !

НЕДЕЛА, 26.02.2016
ФК ВАРДАР – ИСКРА (индијанци)
градски стадион, 14:00 часот !!
собир: СОБОРЕН ХРАМ, 12:30 !!
ЗА ТИТУЛА, ЗА ВАРДАР, ЗА МАКЕДОНИЈА !!
цена: 50 ден со членска карта, 100 денари без членска !

НАПОМЕНА:
карти со членска карта можете да набавите исклучиво во ФАН ШОП, пред сала и стадион нема да има !!!

АЈДЕ КОМИТИ, МОБИЛИЗАЦИЈА !!!

30 ГОДИНИ КОМИТИ ЗАПАД !!!