Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > Комити (page 40)

Комити

(ФОТО) Нов графит на К.К.В

21039608_1427575314001181_1128600250_n

Комити Кисела Вода продолжуваат во одлично темпо. Младите момци покрај добрата бројка на трибините, сега правaт и одлични графити. Погледнете ја новата нивна изработка во Кисела Вода. (ФОТО) Read More »

(Фoто+Видео) Комити тргнаа на пат, вечерва ќе му бидат од голема поддршка на Вардар!

20953550_10213991988451679_658366399637380073_n

Навивачите на Вардар, популарните Комити, веќе се на пат за Турција каде вечерва ќе му бидат од голема значајност на својот тим, екипата на ФК Вардар. Комитите уште еднаш покажаа и докажаа дека се спремни секаде да одат за својот Вардар. Некаде околу 200 Комити се тргнати на пат за Турција. Се надеваме дека и они исто како и играчите ... Read More »

Комити: Оздола иде ај мила мамо

20994031_1409648112422803_7561822624100732039_n

Комити Запад навивачите на фудбалскиот клуб Вардар  излегоа со информации за гостувањето во четврток. Во нивното соопштение се вели: Фенербахче – ВАРДА 24.08.2017 КОМИТСКА ИНВАЗИЈА !!! пријавување во пораки-ТУКА! 30 ГОДИНИ КОМИТИ ЗАПАД !!! Read More »

Комити: Одиме за Цариград

komiti

Вардар нема да биде сам на гостувањето кај Фенербахче во Истанбул, неговите верни навивачи Комити Запад најавиа дека ќе бидат дел од историскиот натревар. Дуелот се игра во четврток, 24-ти август, тоа е шанса со поволен резултат да го минеме плеј-офот и да се пласираме во групната фаза од Лига Европа. Тие на нивната страница вчера објавија дека ќе патуваат ... Read More »

(Видео) Комити се простија од Дуги

koce

На Вчерашниот  натпревар помеѓу Вардар и прилепска  Победа имаше и многу емоции кај навивачката група Комити, тие се простија од нивниот член, Мики Трпевски – Дуги. Комитите му оддадоа почит на својот пријател Дуги кој почина пред неколку дена. Фото: К.Сотировски Read More »

Комити: Сите во Ѓорче, за Вардар за Комити

vardarfans-komiti

Денес со почеток од 17 часот, нашиот фудбалски шампион во рамките на второто коло од ПМФЛ ќе игра против екипата на Победа од Прилеп. Овој меч ќе се одигра на стадионот во населбата Ѓорче, а црвено-црните атакуваат по првите бодови во новата сезона. Атмсферата во тимот после големиот триумф против Фенербахче е одлична и само дополнителен мотив да се совлада ... Read More »

(ФОТО) Комити победија и надвор од теренот

20882140_1159465830819843_576967190039971205_n

Навивачите на Вардар во одлично светло се покажаа на вчерашниот дуел. Комитите во текот на целите 90. минути му беа верна поддршка на Вардар кон победа. Освен победата на трибините, Комитите можат да се пофалат и со одземени транспаренти на гостинските навивачи. Read More »

КОМИТИ ќе обезбедат билети и за тие што неможат да си дозволат да купат

komiti

Комитите уште еднаш ве потсетуваат, 17 часот собирно место Соборен Храм. Во нивното последно соопштение за денеска се вели: СОБОРЕН ХРАМ, 17:00ч. !!!! Уште еднаш да покажеме дека сме најсилни кога сме сите заедно !! КОМИТИ ќе обезбедат карти и за тие што неможат да си дозволат да купат. МОБИЛИЗАЦИЈА !!! Read More »

Комити: Излезете заедно да ја најавиме одбраната на Вардаровата република

20799060_1404229302964684_1976619837683592866_n

Комитите организираат нов караван, овој пат на ден пред натпреварот против Фенер. Во нивното соопштение се вели: И ПОВТОРНО НАЈЈАКО !!! “Елате при нас, браќа да си слејме душите и срцата и да се спасиме, та ние и нашата чељат и пречељат да живејат мирно, да си работат спокојно и да напредуат” Излезете заедно да ја најавиме одбраната на Вардаровата ... Read More »