Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > Комити > Комити: Двојна програма во недела, од стадион сите во сала
Комити: Двојна програма во недела, од стадион сите во сала

Комити: Двојна програма во недела, од стадион сите во сала

Во недела фудбалскиот и ракометниот колектив на Вардар ќе одиграат нови натпревари. ФК Вардар на градскиот стадион е домаќин на екипата на Слога, додека ракометарите во С.Ц. Јане Сандански, во рамките на третото коло од лигата на шампионите ја пречекуваат екипата на ППД Загреб. Навивачката група, Комити на својата официјална страна ја најви двојната програма во недела, која ќе започне на стадион, а ќе заврши во сала:

Недела, 01 Октомври Двојна програма Фудбал и Ракомет!!!
- Градски Стадион Скопје 15:00ч. 1МФЛ, 9 коло,
ФК ВАРДАР – ФК Слога. Собир Фонтана Парк 14ч.
- Сала Јане Сандански 17:00ч. Лига на Шампиони 3 коло,
РК ВАРДАР – РК Загреб. Веднаш по фудбалот на ракомет.