Friday ,21 September 2018
Последни:
Home > Комити (page 39)

Комити

КОМИТИ: Лесно е да се биде Комита на Европските дуели на ФК и РК Вардар, но…

vardarfans komiti

Комити најверните Вадарови следбеници излегоа со соопштение по повод саботниот меч од првата Македонска лига со Тетовчани тимот на Ренова . Ова е целото соопштение: Осум кола до крајот, осум кола во кои ќе се сретнеме со противници кои ни се конкуренти за највисок пласман. Серијата тешки натпревари ја отвораме против екипата која на неколку пати ни покажа како се ... Read More »

КОМИТИ ПОВТОРНО ГОСТУВАТ ВО ПОЛСКА ,ПРИЈАВУВАЊЕ УТРЕ НА ФОНТАНА 20Ч.

vardarfans komiti on tour

Најверните вардарови подржувачи повторно за краток период ќе гостуваат во Полска . Претходно исто така на ракометниот меч од Лигата на Шампионите гостуваа во Плоцк, на мечот со тимот на Висла. Минаа над 3.500 километри за да го бодрат својот миленик . Влегоа во последните 20-сетина минути, но по изјавите на Дибиров и останатите тој додатен импулс бил доволен да ... Read More »

(ФОТО+ВИДЕО) КОМИТИ СКОПЈЕ НА ВЧЕРАШНИОТ НАТПРЕВАР, И ВРАЌАЊЕТО НА РАКОМЕТАРИТЕ ОД КАБИНА

vardarfans q3

На вчерашните меч во Спортскиот Ценар Јане Сандански Комитите кој претходно беа и за Кратово каде му дадоа поддршка на Фк Вардар во победата над Силекс дадоа максимална подршка и на ракометниот колектив. Типични 60 минути исполнети со громогласно навиање и бодрење кое на моменти беше следено од цела сала . По завршувањето ракометарите се упатија кон соблекувалните не така ... Read More »

Комити двојна програма!

vardarfans-komiti

После одличниот навивачки почеток на пролетната полусезона и одлично одработените гостувања ни следува гостување во градот каде што започна нашата приказна за оваа календарска година. Вардар после неколку бледо одиграни натпревари конечно успеа да слави во првенствените дуели, а откако ги одигравме дуелите со условно полесните противници, ни следуваат натпреварите во кои ќе се решава шампионот. Нашата поддршка во Кратово ... Read More »

(РЕТРО ФОТО) Комитски караван во 90сетите

vardarfans komiti retro

Ретро фотографија од 90сетите како изгледаше Комитскиот караван низ нашиот главен град Скопје пред одигрување на меч на ФК Вардар . На сликата популарното “Фиќо“ го управува покојниот Гоце Рилевски поранешен комесар на Фудбалскиот клуб Вардар . Знамето во вардаровите црвено-црни бои го вее се уште активен член на Комити . Во караванот второ возило е застава 101 типични возила ... Read More »

КОМИТИ : Никаква лоша игра и незалагање на теренот нема да не спречи да го бодриме Вардар

vardarfans komiti

Навивачката група Комити ќе присуствува на утрешниот дуел помеѓу нивниот миленик ФК Вардар и тимот од Тетово Тетекс по тој повод со соопштение на својот веб-сајт се обратија до јавноста , својте членови и фудбалерите на црвено-црните : Фудбалерите на Вардар уште еднаш покажаа дека ништо не им значи нашата поддршка, дека сеедно им е дали некој ги бодри низ ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Црвено-Црни генерации (2)

И татко и дедо за Вардар навивале

Второ големо продлжение на   добропознатите црвено-црн генерации, првото продолжение може да го видите -ТУКА . Да покажеме дека Вардар е семејно богатство, дека најмалите и најмилите ги насочуваме кон светите Црвено-Црни бои. Вардар е љубов од 1947 година, до денес на стотици илјади Скопјани и Македонци  . Read More »

Комити соопштение : Одиме во Штип ! Цена 100/150 денари

komiti-vardarfans

Комити Скопје со соопштение на својот веб-сајт  по повод гостувањето во Штип : Паузата во Македонското првенство поради настапите на Македонската репрезентација не беше причина мал дел од нашата група да биде активна на трибините и да присуствува на пријателскиот натпревар одигран во Ниш меѓу Раднички и Вардар. Нивниот пример треба да го следиме сите кои го сакаме Вардар и ... Read More »

Комити Скопје : Одиме Комити за Штип ,гостуваме кај Јаничарите

vardarfans 87

ФК Вардар викендов во рамките на 22 коло од ПМФЛ  гостува кај тимот на Брегалница – Штип,  . Мечот е закажан за Сабота 4ти Април . Навивачката група на црвено-црните Комити која е позната дека ги следи својте најверни на сите мечеви без разлика дали се играат на нивиот дом националната Арена Филип Втори или на гости  на својот фб ... Read More »

(ВИДЕО)Една година од спектакуларниот пречек на РК Вардар по победата над Хамбург

DOCEK

На вчерашниот ден се навршува точно една година од спектаклот на Комити приреден на ракометарите на Вардар по историската победа над Хамбург на Аеродромот Александар Македонски . Вардар лани како 4то пласиран имаше лоша среќа да во 1/8Финалето од лигата на европските ракометни шампиони се сретне со германскиот ракометен гигант. По мечот во Скопје и нерешениот исход слободно може да ... Read More »