Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > Комити (page 72)

Комити

(ВИДЕО) Комити грмеа Прибак мајсторее !!!

Немања

Комити верната Вардарова сенка по крајот на дуелот со тимот од Србија РК Војводина во рамките на СЕХА-Лигата по добро познатиот обичај ги поздравија Вардарци. Но овој пат во фокусот беше Немања Прибак за кој навивачите на РК Вардар Комити во текот на мечот извадија кореографија со прашање кој е луд да се одкаже од човекот со толкава храброст во ... Read More »

Комити на мечот Вардар-Војводина

kom 33

Комити по зимската пауза за кратко време имаат втор меч и тоа во рамките на СЕХА-Лигата овој пат со РК Војводина од Србија.Тие повикуваат на максимална присутност и велат : – На првиот натпревар оваа полусезона извадивме добра бројка за работен ден, па така и за овој натпревар треба да се појавиме во истата бројка од средата, а зошто да не ... Read More »

Комитите денес почнаа со продажба на новите членски карти

10857964_761158967271724_7420661173284657580_n

Најверните навивачи на  Вардар популарните Комити од денес почнаа со продажба на нови членски карти за своите навивачи кој редовно ги пратат натпреварите на Вардар. По една симболична цена од 25о денари,раководството на навивачката група им овозможува за многу ниска цена да го следат својот миленик како во домашната фудбалска лига,така и во ракометната лига на шампиони. Овој потег на ... Read More »

Комити членски 2015 за само 250 денари

CLEN

Комити издадоа  соопштение за Членски Карти за пролетниот дел од сезоната 2014/15 година, ви го пренесуваме соопштението во целост. Навивачката група Комити Запад ги известува своите членови дека во текот на зимската пауза воведува членски карти за втората полусезона 2014/2015. Воведувањето на членски карти ќе ја подобри координацијата во групата, а воедно и ќе ги намали трошоците на самите членови на групата. Членската ... Read More »

Биди и ти, дел од Комити !!!

hhh

Фк Вардар е клуб со традиција, клуб со историја, градски клуб, македонски клуб. Вардар е Македонска екипа која собрала највеќе публика, екипа која како ниедна друга ги обединила Македонците од секој град, екипа која низ својата историја доживеа многу падови и победи, екипа која е победник дури и кога не е прво место. Комити се формирани 1987, Комити се традиција, ... Read More »

(ВИДЕО) Вујо и Комити во кале

oooooooo

Видео од една емотивна вечер за нас последниот меч во кале пред преселбата во С.Ц Јане Сандански. Емотивна средба повторно великанот во Кале , ден за запомнување меч СЕХА лига затворање на легендарното Кале и повторна средба на Комити со Вујо, вечер полна со емоции…   Read More »

Комити тетоважи

slave

Вљубеноста за најверните на  светото име не е само следење на мечевите на клуб(ови)  ,туку  тоа е начин на живот, болка, радост .. Ѕидовите во градот ги боиме со Вардаровите свети бои Црвено-Црни .Комити живеат , се радуват ,тагуваат,  патат.. едноставно се одават 100% на својот Вардар. Затоа на својата кожа го ставаме за навек да го носиме него нашиот ... Read More »

Комити Историја

komiti+

Комитите се формирани официјално на 4 јуни 1987 година, тој ден e  првото истакнување транспарент со натпис „Комити“ на западната трибина на градскиот стадион во Скопје, на фудбалскиот натпревар од Првата Југословенска лига помеѓу ФК Вардар и ФК Црвена Sвезда почна приказната на многу генерации, почна приказната за момците од западот, за КОМИТИ. Вардар како клуб имал поддржувачи од своето основање, но ... Read More »