Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > Комити > (ВИДЕО) Комити грмеа Прибак мајсторее !!!
(ВИДЕО) Комити грмеа Прибак мајсторее !!!

(ВИДЕО) Комити грмеа Прибак мајсторее !!!

Комити верната Вардарова сенка по крајот на дуелот со тимот од Србија РК Војводина во рамките на СЕХА-Лигата по добро познатиот обичај ги поздравија Вардарци. Но овој пат во фокусот беше Немања Прибак за кој навивачите на РК Вардар Комити во текот на мечот извадија кореографија со прашање кој е луд да се одкаже од човекот со толкава храброст во играта . Беше поставен и неговиот рачно изработен лик централно на трибината зад голот каде се сместени најжестоките Вардарови навивачи . Хемијата помеѓу нив и Прибак е јасно воочлива на видеото грмеше цела сала од извиците : Прибак Мајсторе, Немања прибак и.т.н Се надеваме дека наскоро желбата на Комити ќе се оствари а тоа е задржување на борбениот Македонски репрезентативец.

 

 

 

 

 

Leave a Reply