Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар по Стојчевски и Ацевски го даде на позајмица

ФК Вардар по Стојчевски и Ацевски го даде на позајмица

ФК Вардар почна со редуцирање на играчкиот кадар кој го поседува. Зимово Вардар се засили со неколку квалитетни имиња а немаше заминувања па дел од играчите станаа “прекубројни„ . Од оваа ситуација излез се најде со давање на позајмици на помладите играчи со цел да имаат минутажа во текот на пролетниот дел . Штоперот Стојчевски е остапен на Тетекс , а играчот од средниот ред Ацевски заминува на позајмица во Кратово до крајот на сезоната. Ацевски и во есенскиот дел имаше мала минутажа во Вардар каде се врати од претходната позајмица во тимот на Македонија Ѓ.П која ја напушти Македонската фудбалска елита.

Двата млади фудбалери се отстапени само до крајот на оваа сезона се со цел да напредуваат играјќи првенствени натпревари. Исто така Чумбе е ослободен од обврски , Талалај има сеуште шанса да се избори за место во поширокиот список на Андреев и да добие договор со Вардар.    Тимот на Вардар утре го очекува пријателски меч со тимот на

Leave a Reply