Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > Комити (page 68)

Комити

(ВИДЕО) Сите во Кратово

33

Комити Видео за гостувањето во Кратово конечно фудбал после речиси три долги месеца пауза. Пријавување за ова гостување ќе има во четврток и петок од 20.00ч до 21.00ч. Пријавувањето е со приложување на членската карта и чини 200 денари. За време на пријавувањето оние што не успеаја да набават членска ќе имаат можност да набават по цена од 250 денари. ... Read More »

Комити соопштение за гостувањето во Кратово

10307198_793189997401954_3500108172445048382_n

Може ли една полусезона да започне поубаво од едно бројно гостување во Кратово и враќање со трите бода? За второто треба да се погрижат нашите фудбалери кои имаа одлични подготовки и после лошиот крај на есенската полусезона, ќе бидат гладни за освојување нови бодови. Знаеме дека титулата се освојува токму на ваквите гостувања во кои често фаворитите губат бодови. За ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Црвено-Црни генерации (1)

23 god Vardar

Почнуваме со сериалот фотографии Црвено-Црни генерации . Да покажеме дека Вардар е семејно богатство, дека најмалите и најмилите ги насочуваме кон светите Црвено-Црни бои. Вардар е љубов од 1947 година, до денес на стотици илјади Скопјани и Македонци. Првата галерија е денес, наскоро нови продолженија.   Read More »

Реакција на навивачката група Комити

url

  Деновиве меѓу македонските телевизиски гледачи мошне актуелна е турската серија „Збогум Румелија“, емитувана на телевизискиот канал „Сител“ во вечерните часови. Станува збор за тенденциозен телевизиски проект, со историска пропагандна позадина, којашто го опфаќа периодот пред крајот на Османлиското ропство во Македонија, а кој, во голем дел, е реализиран на територијата на нашата држава, со дозвола и во соработка со ... Read More »

Комити соопштение:

10561832_788483401205947_5773001135398312516_n

Дојде и натпревар од Лигата на Шампиони а за него нели сите сме Комити. Затоа без многу објаснување, се е јасно. Натпреварот почнува во 19.00ч, а собирот е два часа порано на Мајчин Дом. Картите за оние со членска се 100 денари, а за оние без членска 350 денари. НАПРЕД ВАРДАР ВО СРЦЕ ТЕ НОСАМ !!! Read More »

(РЕТРО ВИДЕО) Вардар-Црвена Звезда 1984/85

Универзалци

Прекрасно видео од сезенота 1984/85 од натпреварот во Скопје помеѓу ФК Вардар и Црвена Звезда. Одлична шанса да се види амбиентот на преполниот стадион како дишеа Скопјани и Македонија во пулсот на Црвено-Црните бои. Вардар убедлив над противникот од престолнината на тогашната СФРЈ.Вредно да се помене е дека во време на одигрување на мечот Звезда е актуелен Првак на Југославија. ... Read More »

(ВИДЕО) Комити грмеа Прибак мајсторее !!!

Немања

Комити верната Вардарова сенка по крајот на дуелот со тимот од Србија РК Војводина во рамките на СЕХА-Лигата по добро познатиот обичај ги поздравија Вардарци. Но овој пат во фокусот беше Немања Прибак за кој навивачите на РК Вардар Комити во текот на мечот извадија кореографија со прашање кој е луд да се одкаже од човекот со толкава храброст во ... Read More »

Комити на мечот Вардар-Војводина

kom 33

Комити по зимската пауза за кратко време имаат втор меч и тоа во рамките на СЕХА-Лигата овој пат со РК Војводина од Србија.Тие повикуваат на максимална присутност и велат : – На првиот натпревар оваа полусезона извадивме добра бројка за работен ден, па така и за овој натпревар треба да се појавиме во истата бројка од средата, а зошто да не ... Read More »

Комитите денес почнаа со продажба на новите членски карти

10857964_761158967271724_7420661173284657580_n

Најверните навивачи на  Вардар популарните Комити од денес почнаа со продажба на нови членски карти за своите навивачи кој редовно ги пратат натпреварите на Вардар. По една симболична цена од 25о денари,раководството на навивачката група им овозможува за многу ниска цена да го следат својот миленик како во домашната фудбалска лига,така и во ракометната лига на шампиони. Овој потег на ... Read More »