Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > Комити (page 66)

Комити

(РЕТРО ФОТО) Комитски караван во 90сетите

vardarfans komiti retro

Ретро фотографија од 90сетите како изгледаше Комитскиот караван низ нашиот главен град Скопје пред одигрување на меч на ФК Вардар . На сликата популарното “Фиќо“ го управува покојниот Гоце Рилевски поранешен комесар на Фудбалскиот клуб Вардар . Знамето во вардаровите црвено-црни бои го вее се уште активен член на Комити . Во караванот второ возило е застава 101 типични возила ... Read More »

КОМИТИ : Никаква лоша игра и незалагање на теренот нема да не спречи да го бодриме Вардар

vardarfans komiti

Навивачката група Комити ќе присуствува на утрешниот дуел помеѓу нивниот миленик ФК Вардар и тимот од Тетово Тетекс по тој повод со соопштение на својот веб-сајт се обратија до јавноста , својте членови и фудбалерите на црвено-црните : Фудбалерите на Вардар уште еднаш покажаа дека ништо не им значи нашата поддршка, дека сеедно им е дали некој ги бодри низ ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Црвено-Црни генерации (2)

И татко и дедо за Вардар навивале

Второ големо продлжение на   добропознатите црвено-црн генерации, првото продолжение може да го видите -ТУКА . Да покажеме дека Вардар е семејно богатство, дека најмалите и најмилите ги насочуваме кон светите Црвено-Црни бои. Вардар е љубов од 1947 година, до денес на стотици илјади Скопјани и Македонци  . Read More »

Комити соопштение : Одиме во Штип ! Цена 100/150 денари

komiti-vardarfans

Комити Скопје со соопштение на својот веб-сајт  по повод гостувањето во Штип : Паузата во Македонското првенство поради настапите на Македонската репрезентација не беше причина мал дел од нашата група да биде активна на трибините и да присуствува на пријателскиот натпревар одигран во Ниш меѓу Раднички и Вардар. Нивниот пример треба да го следиме сите кои го сакаме Вардар и ... Read More »

Комити Скопје : Одиме Комити за Штип ,гостуваме кај Јаничарите

vardarfans 87

ФК Вардар викендов во рамките на 22 коло од ПМФЛ  гостува кај тимот на Брегалница – Штип,  . Мечот е закажан за Сабота 4ти Април . Навивачката група на црвено-црните Комити која е позната дека ги следи својте најверни на сите мечеви без разлика дали се играат на нивиот дом националната Арена Филип Втори или на гости  на својот фб ... Read More »

(ВИДЕО)Една година од спектакуларниот пречек на РК Вардар по победата над Хамбург

DOCEK

На вчерашниот ден се навршува точно една година од спектаклот на Комити приреден на ракометарите на Вардар по историската победа над Хамбург на Аеродромот Александар Македонски . Вардар лани како 4то пласиран имаше лоша среќа да во 1/8Финалето од лигата на европските ракометни шампиони се сретне со германскиот ракометен гигант. По мечот во Скопје и нерешениот исход слободно може да ... Read More »

(ВИДЕО) КОМИТИ на дербито со ФК Пелистер

komiti

Видео од прекрасниот перформанс на навивачката група на ФК Вардар најверните навивачи на Цревено-Црните број еден групата во Македонија – Комити . Комити како и на секое дерби на ниво кое сме навикнале да ги гледаме со пароли, прекрасна кореографија , пиро шоу , хартиени ленти фрлени по погодокот на ФК Вардар . Погледнете : Read More »

КОМИТИ ќе присуствуваат на вечерашниот тренинг на РК Вардар да им дадат поддршка пред мечот со Висла

20t2yk0

Најверните вардарови навивачи популарните Комити вечерва ќе присуствуваат  на попладневниот тренинг на Ракометниот Клуб Вардар . Комити и на првиот меч во 1/8 финалето дадоа поддршка на Црвено-Црните ракометари тие патуваа 3500км во два правци , 60часа беа во автобус за да по играта на нештата само 20 минути присустуваат на мечот. Руското крило во Вардар Тимур Дибиров потенцираше дека ... Read More »

Комити Скопје : Недела е ден за дерби !!!

43

Навивачката група на Црвено-Црните Комити на својата  фб-страница се обратија по повод неделното најголемо Македонско фудбалско дерби ФК Вардар- ФК Пелисер . Вардар секогаш важел за клуб кој има голема армија на навивачи и фанови и во минатото никогаш не било проблем стадионот да биде исполнет во солидна бројка. Времињата се сменија, низа фактори придонесоа само да се присетуваме на ... Read More »