Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > Комити (page 67)

Комити

Одиме по титула, сите на Мајчин Дом во 15 часот!

vardarfans g

ВАРДАР – Металург (Супер Лига) 17 часот Утре Рк Вардар го игра можеби мечот кој ќе го одлучи новиот Шампион на Македонија. Затоа сите во сала, да им дадеме поддршка на момци и на овој натпревар! Карти за трибина може да се набават и на утрешниот ден, пред самиот натпревар. За Комити:  Сите пред Мајчин Дом во 15 часот. Билет со ... Read More »

(ВИДЕО)Прослава Комити и РК Вардар по мечот од купот + Комити известување за вечерашниот меч со РК Т.Пролет

vardarfans komiti

Видео од прославата на победата на мечот со РК Охрид која се одигра во малата сала на С. Ц. Јане Сандански која значеше на пласманот  во завршниот турнир од Купот на Македонија .Во ракометниот куп на земјава  РК Вардар го брани трофејот освоен лани во финалето со Металург. Црвено-црните овој меч го добиеа убедливо со резултат 41:22 .     ВИДЕО >>>> ... Read More »

(ФОТО)КОМИТИ НА КУП МЕЧОТ НА ВАРДАР

ФОТО ПОДДРШКА НА КОМИТИ НА МЕЧОТ СО РК ОХРИД

Денес нашиот црвено-црн ракометен колектив беше организатор на куп група во Спорткиот Центар Јане Сандански, со две победи се пласираше на завршниот Ф-4 турнир од купот на Македонија. Вардар издвои две победи постигна вкупно 86 гола на двата натпревари. Во првиот го победи  РК Борец со 45:23 , а во вториот  РК Охрид 41:22. Следен предизвик е  утре во  Струмица, каде ќе ... Read More »

KOМИТИ ИТНА МОБИЛИЗАЦИЈА!

Сите ја напуштиа салата само Комити пееа...
..И да изгубите нема да да ве оставиме …

Комити итна мобилизација по повод натпреварот од купот на Македонија. Се упатуваме накај сала за ВАРДАР! Кога можат ракометарите зошто и ние да не можеме? Деновиве РК Варардар има згуснат распоред, но кога играчите гинат за светиот дрес зошто и ние да не гинеме? Почнуваме денес од 18.00ч во малата сала Јане Сандански на натпревар од Купот на Македонија. Сите ... Read More »

Комити во Полска (Фото)

vardarfans-komiti-polska

Кога е љубовта во прашање, километрите поминати се забораваат! По втор пат за неколку недели најверните навивачи на Вардар Комитите, отпатуваа за Полска во голем број, и го бодреа Вардар кон историја. Вардарци мора да бидат среќни, секој натпревар имаат огромна поддршка од трибините, не само на домашен, туку и на гостински терен. Фотографијава покажува, и докажува дека Вардар го ... Read More »

Комити Скопје на два фронта викендов, едни за Полска сите други на Запад

komiti

Во недела навивачката групата Комити ќе навива на два важни натпревари на црвено-црните спорски колективи. Комити се познати по тоа што фудбалскиот клуб го следат на секој меч секаде , а на ракометниот  на мечевите во Лигата на Шампионите во Јане Сандански прават пекол, добро познат за целата ракометна јавност на “Стариот Континент„ . Првиот меч стартува во 15часот и ... Read More »

КОМИТИ: Лесно е да се биде Комита на Европските дуели на ФК и РК Вардар, но…

vardarfans komiti

Комити најверните Вадарови следбеници излегоа со соопштение по повод саботниот меч од првата Македонска лига со Тетовчани тимот на Ренова . Ова е целото соопштение: Осум кола до крајот, осум кола во кои ќе се сретнеме со противници кои ни се конкуренти за највисок пласман. Серијата тешки натпревари ја отвораме против екипата која на неколку пати ни покажа како се ... Read More »

КОМИТИ ПОВТОРНО ГОСТУВАТ ВО ПОЛСКА ,ПРИЈАВУВАЊЕ УТРЕ НА ФОНТАНА 20Ч.

vardarfans komiti on tour

Најверните вардарови подржувачи повторно за краток период ќе гостуваат во Полска . Претходно исто така на ракометниот меч од Лигата на Шампионите гостуваа во Плоцк, на мечот со тимот на Висла. Минаа над 3.500 километри за да го бодрат својот миленик . Влегоа во последните 20-сетина минути, но по изјавите на Дибиров и останатите тој додатен импулс бил доволен да ... Read More »

(ФОТО+ВИДЕО) КОМИТИ СКОПЈЕ НА ВЧЕРАШНИОТ НАТПРЕВАР, И ВРАЌАЊЕТО НА РАКОМЕТАРИТЕ ОД КАБИНА

vardarfans q3

На вчерашните меч во Спортскиот Ценар Јане Сандански Комитите кој претходно беа и за Кратово каде му дадоа поддршка на Фк Вардар во победата над Силекс дадоа максимална подршка и на ракометниот колектив. Типични 60 минути исполнети со громогласно навиање и бодрење кое на моменти беше следено од цела сала . По завршувањето ракометарите се упатија кон соблекувалните не така ... Read More »

Комити двојна програма!

vardarfans-komiti

После одличниот навивачки почеток на пролетната полусезона и одлично одработените гостувања ни следува гостување во градот каде што започна нашата приказна за оваа календарска година. Вардар после неколку бледо одиграни натпревари конечно успеа да слави во првенствените дуели, а откако ги одигравме дуелите со условно полесните противници, ни следуваат натпреварите во кои ќе се решава шампионот. Нашата поддршка во Кратово ... Read More »