Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > Комити (page 67)

Комити

Комити двојна програма

url

Сабота 07.03. Вардар-Веспрем Недела 08.03. Вардар-Металург На гостувањето во Кратово покажавме дека не сме заборавиле како изгледа едно сериозно гостинско издание на нашата група, а сега е време да го поправиме и впечатокот на домашните натпревари. Имавме одлично затворање на есенската полусезона со спектакл на трибините против Работнички, но во пракса се покажало дека на таквите натпревари кога има некоја ... Read More »

И газда Сергеј воодушевен од Комити

untitled

Вчера Комити го окупираа Кратово . На стадионот направиа фешта на која не остана рамнодушен ни самиот сопственик на трите вардарови клуба г-н Сергеј Самсоненко. На својот официјален Инстаграм профил г-н Самсоненко Постави видео од моментот на прослава после мечот . На видеото се слуша комитска песна , Комити бурно ги поздравуваат својте фудбалски херои прекрасна колоритна димна завеса се ... Read More »

(ВИДЕО) Силекс- Вардар 0-3 и Видео Комити

kom0

Се уште се свежи впечатоците од вчерашната доминантна игра на ФК Вардар во “ градот на кулите и мостовите “ каде се покажа колку Црвено-Црните момци се квалитетен фудбалски колектив. Кон Кратово вчера се упатиа многу коли Вардарови фанови, неколку автобуса. Градот беше обоен во црвено-црно се осеќаше пријатна атмосфера пред премиерниот дуел пролета . Дождот неколку часа пред мечот го ... Read More »

(Фото) Комити на денешното вечно дерби во Германија

10523764_10203788656979076_318162296_n

Кога играат Шалке и Дортмунд, Германскиот фудбал го носи епитетот Вечното Дерби. Па така и денеска се судрија најлутите ривали во Бундес-Лигата. Подршка за браќата од Уге стигна како и секогаш и од Скопје, повеќе од 30-тина Комити отпатуваа за Германија да им дадат подршка на Уге, и на Шалке 04 на овој важен дуел. Како што може да забележите на ... Read More »

(ВИДЕО) Сите во Кратово

33

Комити Видео за гостувањето во Кратово конечно фудбал после речиси три долги месеца пауза. Пријавување за ова гостување ќе има во четврток и петок од 20.00ч до 21.00ч. Пријавувањето е со приложување на членската карта и чини 200 денари. За време на пријавувањето оние што не успеаја да набават членска ќе имаат можност да набават по цена од 250 денари. ... Read More »

Комити соопштение за гостувањето во Кратово

10307198_793189997401954_3500108172445048382_n

Може ли една полусезона да започне поубаво од едно бројно гостување во Кратово и враќање со трите бода? За второто треба да се погрижат нашите фудбалери кои имаа одлични подготовки и после лошиот крај на есенската полусезона, ќе бидат гладни за освојување нови бодови. Знаеме дека титулата се освојува токму на ваквите гостувања во кои често фаворитите губат бодови. За ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Црвено-Црни генерации (1)

23 god Vardar

Почнуваме со сериалот фотографии Црвено-Црни генерации . Да покажеме дека Вардар е семејно богатство, дека најмалите и најмилите ги насочуваме кон светите Црвено-Црни бои. Вардар е љубов од 1947 година, до денес на стотици илјади Скопјани и Македонци. Првата галерија е денес, наскоро нови продолженија.   Read More »

Реакција на навивачката група Комити

url

  Деновиве меѓу македонските телевизиски гледачи мошне актуелна е турската серија „Збогум Румелија“, емитувана на телевизискиот канал „Сител“ во вечерните часови. Станува збор за тенденциозен телевизиски проект, со историска пропагандна позадина, којашто го опфаќа периодот пред крајот на Османлиското ропство во Македонија, а кој, во голем дел, е реализиран на територијата на нашата држава, со дозвола и во соработка со ... Read More »

Комити соопштение:

10561832_788483401205947_5773001135398312516_n

Дојде и натпревар од Лигата на Шампиони а за него нели сите сме Комити. Затоа без многу објаснување, се е јасно. Натпреварот почнува во 19.00ч, а собирот е два часа порано на Мајчин Дом. Картите за оние со членска се 100 денари, а за оние без членска 350 денари. НАПРЕД ВАРДАР ВО СРЦЕ ТЕ НОСАМ !!! Read More »