Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Комити (page 64)

Комити

ГОЛЕМО ШАМПИОНСКО СЛАВЈЕ ВО САБОТА 23МАЈ/19Ч !ЌЕ СЕ СЛАВАТ ТРОФЕИТЕ НА ФК И РК ВАРДАР !

vardarfans-tri-logovci-660x330

Утрово до нас пристигна следново кратко соопштение со детали за прослава на титулите од  нашиот најголем спортски бренд нашата љубов Вардар . Истото  со големо задоволство ќе го споделиме со нашата црвено- црна јавност . Драги симпатизери, подржувачи… Драги Комити! Управата на РК Вардар и ФК Вардар заедно со играчите Ве поканува во сабота,23 Мај на паркингот на Спортскиот Центар ... Read More »

КОМИТИ СООПШТЕНИЕ : ТИТУЛАТА Е НАША, СИТЕ ВО КРАТОВО ДА ЈА ПРОСЛАВИМЕ!

Фудбалскиот клуб Вардар годинава по победата над Ренова се промовираше во шампион на земјава . Титулата фудбалската федерација на Македонија ќе ја додели на последниот меч во Кратово . Истата ќе биде врачена од претседателот на ФФМ Илчо Ѓоргевски на вардаровиот капитен пред почетокот на дуелот со ФК Силекс . Комити кои се верна сенка на црвено-црниот фудбалски колектив со ... Read More »

НОВИ МАИЦИ 150 ДЕНАРИ -ПРОДАЖБА ВЕЧЕР ПРЕД ЗАПАД И НА ФОНТАНА-СИТЕ ПАРИ ИДАТ ЗА ШТРАКАЛО

Овие нови маици со мотив Вардар ќе можете вечер да ги набавите по цена од 150 денари пред мечот Вардар-Работнички. Напомена собраните срества од продажбата ќе бидат наменети за лекување на членот на Комити Запад -Штракало. Read More »

КОМИТИ: ОДИМЕ НА ТИТУЛА ! ВЛЕЗНИЦА 50ДЕН/100 ДЕН

Денеш е голем ден за вљубениците во црвено-црните бои денес ФК Вардар го делат 90 минути од титулата која ќе биде девета за најголемиот Македонски спортски бренд , а осма по осамостојувањето на земјава . Затоа Комити со известување до својте членови повикаа да се присуствува денес и да се прослави овој трофеј, во соопштението велат: Одиме на титула!!! По ... Read More »

КОМИТИ: Вардар-Металург нова шанса “да се зезаме“

Комити излегоа со информации за мечот во недела со тимот на  Металург и со информација дека ќе продолжат собирањето донации и најавија нови активности за помагање на својот член Штракало . Во недела започнува последниот круг од лигата. Повторно играме на домашен терен. Овојпат против Металург. Важен натпревар за нас бидејќи со победа на овој натпревар, веќе во наредното коло ... Read More »

Ретро Видео: Првиот фудбалски куп на Македонија

KOMITI

Ретро видео од првиот фудбалски куп на Македонија, како самостојна држава. Во 1993 година во првиот фудбалски куп на Македонија се сретнаа Вардар и Пелистер. Натпреварот го доби нашиот тим Вардар, и го подигна првиот куп пехар во Македонија. Погледнте каква бучара и кореографија направија Комитите таа далечна 1993 година, пред преполн Градски стадион, и над 20.000 гледачи ВИДЕО>>> Read More »

Поддршка и желби за брзо опоравување за Легендата Штракало

vardarfans strakalo

Сашо познат помеѓу навивачите на црвено-црните како Штракало имаше една хирушка интервенција . Денес неговата навивачка група Комити Скопје имаше соопштение дека сите карти и додатните донации од денешниот меч ќе ги насочи за нивниот член – Браво Комити секогаш пример за братсво,солидарност преданост. И ние од редакцијата на Вардарфанс.мк  му посакуваме брзо закрепнување на овој познат лик од Западната ... Read More »

ХУМАНИТАРНО!ЈУНАЦИТЕ НА МАКА СЕ ПОЗНАВААТ-СИТЕ КАРТИ ЗА ЗАПАД ОДАТ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА ШТРАКАЛО

vardarfans straki

Навивачката група Комити која е позната позната како патриотска и хумана група која помага на многумина , која зад себе има редица хуманитарни настани , за денешниот меч одлучи сите карти да одат за лекување на еден виден член . Како што сите знаеме навивачката група Комити многу пати до сега учествувала во хуманитарни и општествени акции, но медуимите за ... Read More »

КОМИТИ: ВРЕМЕ Е ЗА ДЕРБИ

vardarfans Vardar-Rabotnicki

Утре со почеток во 18-00 часот е закажано градското дерби помеѓу Вардар и тимот на Работнички . Комити навивачката група на Вардар излегоа со соопштение за својте членови за мечот кој е пресуден за титулата во домашниот фудбалски шампионат, во кој црвено-црните влегуваат со предост од три бода . Во соопштението за мечов се вели следново : Утре ќе биде ... Read More »

После долго време на Градското дерби две навивачки групи

vardarfans 11111111111111111111

Градското Скопско дерби е закажано за вторник 16-00 часот првично беше меч кој требаше да се одигра денес но заради одложување на претходниот дуел помеѓу Шкендија и Вардар доби нов термин . Напомена се уште е можно да се смени терминот со ноќен за што денес ние како вардарфанс.мк апелиравме до надлежните. Покрај Комити кој ќе бидат на Запад и ... Read More »

Bonuses