Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Комити (page 38)

Комити

(ВИДЕО) Комитите како во старите добри времиња

komiti

Навивачите на Вардар, популарните Комити на вчерашниот натпревар беа единствената светла точка. Комитите како во најдобрите свои денови беа на западната трибина каде имаше околу 2.500 навивачи, а можеби и повеќе. Комитите во текот на целиот натпревар му даваат голема поддршка на својот миленик, и на резултат 0:0 и на 0:5. Видео, дел од навивањето на Комитите: Read More »

Комити: Главата горе момци, следи инвазија на Железарница

21743065_1429765260411088_4469260945883497698_n-1

Комити не се уморуваат од бодрење, тие веќе најавија нова активност овој викенд. Главите горе момци! Болката по поразот е голема, а љубовта е уште поголема… Но денов нема да се памети по високиот резултатски пораз, туку ќе се памти по нашиот фанатизам и атмосферата која ја создадовме. Не е прашањето колку пати и колку тешко си паднал, порази имало ... Read More »

(ФОТО) Комитите во огромен број од пред Соборниот Храм тргнаа со кортео кон запад

vb2

Амбиентот пред Градскиот стадион и пред Соборниот Храм се загрева. Веќе во голем број навивачите на Вардар почнуваат да пристигнуваат пред Градскиот стадион во Скопје. Комитите се во огромен број пред Соборниот Храм каде со кортео тргнаа кон Западната трибина. Неколку фотогафии од пред Соборна и Градски: Read More »

Комитите денеска ќе продаваат нови билети по цена од 200 денари

komiti-fkv

Комитите и денеска ќе продаваат билети за Западната трибина. Овој пат ќе се продаваат единечни билети по цена од 200 денари. Целото соопштение на Комитите во продолжение: ВАЖНО, ВАЖНО, ВАЖНО Пред Соборниот Храм ке бидат пуштени дополнителни единечни карти кои ке важат само за натпреварот со Зенит. Цената ке биде 200 денари. Напомена: со овие карти не следува маицата која ... Read More »

(ФОТО) Комити се појавија на тренингот на Вардар

vardarfans-komiti

Во моментов екипата на ФК Вардар го има својот тренинг на арената “Филип Втори, каде утре ќе го одигра мечот со екипата на Зенит. Црвено-црните при влез на теренот беа пријатно изненадени од своите навивачи, популарните Комити кои се појавија на тренингот на својот миленик. Тие со песна ги поздравија Вардарци и му ја дадоа својата поддршка во пресрет на ... Read More »

Комитите сите билети ги распродадоа, Вардарци сеуште се на половина

21432969_1426768097377471_8408588710499030873_n

Комитите ги распродадоа сите билети за Западната трибина. За разлика од нив, Вардарци сеуште не исполнија ниту половина од Југот и Северот. Во соопштението на Комитите се вели: ВЕ ИЗВЕСТУВАМЕ ДЕКА СИТЕ КАРТИ ЗА КОМИТИ СЕ РАСПРОДАДЕНИ !! СИТЕ ШТО НЕ УСПЕАА ДА НАБАВАТ, ГИ ЗАМОЛУВАМЕ ДА НАБАВАТ КАРТИ НА ОФИЦИЈАЛНИТЕ ПРОДАЖНИ МЕСТА НА ФК ВАРДАР ПО РЕДОВНА ЦЕНА !! ... Read More »

Комити: Денес нема продажба на пунктовите билетите се распродадени, можно е да се обезбедат дополнителни

21740072_1427636423957305_7340904879494372309_n

Комити Запад излегоа со соопштение за нивните членови во кое се вели: Инфо! Поради недостиг на Блок Карти и маици, денес, Среда 13.09 нема да работат поставените привремени пунктови за таа намена.  Промена на величини, подигнување на маици повторно ќе има во Четврток пред Соборниот Храм Св. Климент Охридски, пред времето на Собир, односно уште во 17:30ч. Воедно поради многу ... Read More »

Комити: Карти за Л.Е ќе се продаваат вечер во “Јане Сандански“ и на на неколку други локации

vardarfans-komiti

Навивите на црвено-црните Комити соопштие дека картите од групната фаза на ЛЕ ке можете да ги набавите и денес во сала, од 17:00ч на натпреварот помеѓу РК ВАРДАР и РК Еурофарм Работник во СЦ Јане Сандански. Ке биде и отворено продажното место во СРЦ КАРЕВ, Карпош 3 од 17:00ч како и ПИЦА ЛЕНД, Ново Лисиче, ТАЈМЛЕС КАФЕ (Манго), Кисела Вода како ... Read More »

КОМИТИ: ПОРАДИ ГОЛЕМИОТ ИНТЕРЕС ЗА КАРТИ, ДЕНЕС НА ЧЕТИРИ ПРОДАЖНИ ЛОКАЦИИ !

vardarfans-komiti

Се наближува стартот на групната фаза од лига Европа за екипата на ФК Вардар. Во четврток на арената “Филип Втори“ го играме првиот натпревар против екипата на Зенит. Доста активно се подготвува и навивачката група Комити, која и денес ќе продолжи со продажба на блок билети за мечевите на Вардар во ЛЕ. Како што известуваат од нивната официјална страна, поради ... Read More »

Потсетување: билетите за Комити ќе се продаваат од 17 до 24 часот

KOMITI2

Мало потсетување за сите Комити кои имаат намера да купат блок билети за Западната трибина. Како што Ве информираа вчера, продажбата на блок билетите ќе се одржи денеска од 17 па се до 24 часот. Билети можете да набавите на две локации во Скопје и тоа: пицерија ПИЦА ЛЕНД спроти големата пошта во Ново Лисиче и СРЦ КАРЕВ позади Лептокарија во Карпош ... Read More »