Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Комити (page 42)

Комити

(ФОТО) Комитите тргнаа во освојување на Копенхаген!

vardarfans-komiti

(Фото) Комитите Вардар не го оставаат сам ниту во Данска. Навивачите на Вардар денеска ќе бидат дел од историскиот натпревар на својот тим. Се надеваме дека на крајот на голема победа и историја ќе се радуваат сите заедно. Се радуваа во Шведска, денеска е ред и на Данска! Во Копенхаген Вардар ќе има поддршка од над 100-тина “црвено – црни” навивачи. Read More »

Комити организираат гостување во Данска

komiti-fkv

Навивачката група на Вардар, oрганизира гостување во Данска – Копенхаген. Во нивното соопштение се вели: КОМИТИ ЗАПАД организираат гостување во Данска за реванш натпреварот од лигата на шампионите против Копенхаген. Резервирани се уште неколку места за редовни и докажани членови на групата. За пријавување и информации во пораки. https://www.facebook.com/KomitiZapad87/?hc_ref=ARQcBszNRTMnKH_qY3AiBiMROYvztfr79VtX5yuOibpEcgvo5WqfnBb0fqwA7T0Z2qE ЗА ЕВРОПСКИ ВАРДАР !!! 30 ГОДИНИ КОМИТИ ЗАПАД !!! Read More »

Вардар нема да е сам во Копенхаген, Комити ќе патуваат 4200 км

85

Како што донесува Sport1.mk, навивачите на македонскиот шампион Вардар, популарните Комити, ќе поминат вкупно 4.200 километри за да не ги остават фудбалерите во црвено-црно, сами да се борат против дански Копенхаген во историскиот реванш на Илинден, на кој македонскиот првак најмалку со реми ќе обезбеди најмалку пласман во групните фази во Лига Европа. За целиот текст премини на Sport1.mk Read More »

Вардар треба да биде горд на своите навивачи!

komiti-fkv

ФК Вардар треба да биде горд што има ваква публика крај себе. Навивачите на Вардар, популарните “Комити”, на вчерашниот натпревар беа 12-сетиот играч на тимот и главен мотиватор. Песна комитска одекнуваше од западната трибина во текот на целите 90 минути, по песната од западот, на истата се приклучуваше и преполната јужна трибина. Се на се, одличен амбиент направија навивачите на ... Read More »

(ВИДЕО) Да се повтори навивањето и поддршката за Вардар, како пред пет години против Бате Борисов

vardarfans-fudbal-660x330-660x330

Во вторник на арената “Филип Втори„ се игра првиот натпревар, од третото квалификациско коло во лигата на шампионите помеѓу екипите на Вардар и Копенхаген. После елиминацијата на Малме, пораснаа аптетите кај нашиот фудбалски шампион, дека може да се победи уште еден голем противник и да направиме историски пласман, најмалку во групната фаза од лигата на Европа. Пред пет сезони на ... Read More »

Историја: Поранешниот фудбалер на Вардар, Здравков е запаметен како човекот кој му „пресуди“ на романскиот Динамо од Букурешт

15977845_1396133590427961_3495953962512548558_n

ГОРДАН ЗДРАВКОВ – Поранешниот фудбалер на Вардар е запаметен како човекот кој му „пресуди“ на романскиот Динамо од Букурешт во меѓусебниот двомеч од рамките на Купот на УЕФА, во сезоната 1985/1986. По поразот од 2:1 на првиот натпревар одигран на гостински терен, Вардар на реваншот во Скопје токму со погодокот на Здравков успеа да дојде до минимален но доволен триумф ... Read More »

Комити: Собир во вторник на фонтана Парк 18:30ч, билети да се купуваат за Запад

komiti-vardarfans

Комити Запад во соопштението за мечот во вторник до својте членови велат: АЈДЕ АЈДЕ ВАРДАРЕ !! Лига на Шампиони ВАРДАР – Копенхаген вторник, 25.07.2017 градски стадион, 20:00ч собир: Фонтана Парк, 18:30ч Билети да се набават за трибина ЗАПАД во продажните места на Тикет Плус. Цена: 300ден Сега е време да покажеме дека и без никаква поддршка од управата, НИЕ сме ... Read More »

Комити: Грчката тајна полиција ги малтрераше нашите членови по вчерашниот собир во Овчарани,Леринско- Ќе страдаме ама не се предаваме !

20245843_1380734158647532_7075951974451968232_n

Комити Запад навивачите на Вардар и познати како големи патриоти на својата официјална страница излегоа со следната информација: Мили и немили настани на вчерашниот собир во Овчарани, Леринско. Како и во пиринскиот дел на Македонија, така бевме и во егејскиот дел помеѓу нашите роднини, пријатели, браќа и сестри на овогодинешниот собир на македонците од тој крај.  Со преубави песни и ... Read More »