Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Комити (page 48)

Комити

(РЕТРО ВИДЕО) КАКО ФК ВАРДАР ЈА ОСВОИ ЕСЕНСКАТА ТИТУЛА ВО ЛЕГЕНДАРНАТА 1986/87

1987

Видео од антологиската шампионската сезона 1986/87 кога црвено-црните беа шампиони на екс Југославија. Во моментот е полу-сезона во домашното првенство во кое како и тогаш сме биле есенски шампиони, но времињата се други. Пред се сакаме да искажеме голема благодарносот до човекот кој ова вредно парче видео матријал го зачувал од заборавот. Тој од својата архива  ни го даде да го ... Read More »

(ФОТО) Посетете го Фан шопот на Комити, во продажба нови производи

foto

  Пред помалку од еден месец се отвори фан шоп на навивачката група Комити-Запад. Истиот е лоциран на булерварот “Свети Климент Охридски“, спроти ноќниот клуб „Мамас“. Во него ќе имате можност да изберете многу од производите со знакот на најдобрата навивачка група КОМИТИ како и производи со знакот на нашиот миленик ВАРДАР.     Сите кои поседуваат членска карта од КОМИТИ, ке ... Read More »

Комити: Влезот на запад утре за Куп мечот со Металург е слободен

komiti

Утре на програмата е последниот официјален меч на фудбалскиот клуб Вардар во оваа календарска 2016 година. Станува збор за реванш мечот во Купот на Република Македонија. Вардар на домашен терен го пречекува тимот на ФК Металург, со второлигашот играме меч од 1/4-финалето од најмасовното натпреварување. Во првиот меч однесовме лесна победа на гости 1-4 (0-4). Навивачите на Вардар излегоа со ... Read More »

КОМИТИ ЗАПАД-ДА ПРОСЛАВИМЕ ЕСЕНСКА ТИТУЛА ! На мечот со Силекс влез слободен

15267716_1154040281316922_8719878315500852229_n

 Недела е ден кога ќе се прослави “есенската титула„ на фудбалскиот клуб Вардар.  Играме дома со кратовски Силекс во рамки на 18.коло, кое воедно е и последно од оваа полусезона во првата лига. Најверните навивачи на Вардар, верните Комити Запад излегоа со информација за овој дуел, во продолжение ви ја носиме истата: ДА ПРОСЛАВИМЕ ЕСЕНСКА ТИТУЛА !!! ФК ВАРДАР – ... Read More »

Пелистер не дава одобрување за присуство на Комити и ова дерби ќе мине без навивачки дуел

komiti-14

Вардар со победата над Ренова и “киксот“ на Шкендија со шест бода позитива стана “есенски шампион“. До крајот има уште две кола, првото следно е во среда со Пелистер. Македонското дерби се игра во Битола. Навивачите на црвено-црните Комити Запад излегоа со соопштение во кое најавија одење во Битола, сепак за жал од таборот на зелено-белите стигна неповолна информација. Комити ... Read More »

КОМИТИ ЗАПАД- Одиме сите во Битола да ја славиме “есенската круна“, превоз со членска 50, без 100 ден.

15232282_1148884401832510_2161827746915127554_n

Денес фудбалскиот клуб Вардар со победата над Ренова и “киксот“ на Шкендија со шест бода позитива стана “есенски шампион“. До крајот има уште две кола, првото следно е во среда со Пелистер. Македонското дерби се игра во Битола. Навивачите на црвено-црните Комити Запад излегоа со соопштение за тој дуел во кое се вели следново: ИДЕМЕ СИТЕ !! пАлистер – ВАРДАР ... Read More »

Двојна викенд програма за популарните “Комити“, во недела подгрупата “Лојал Фанс“ слави јубилеј од 17 год. постоење

vardarfans-komiti

Викендов кој следи не очекуваат нови натпревари на ракометниот и фудбалскиот клуб Вардар. Екипата на РК Вардар во сабота го игра осмото коло од лигата на шампионите против екипата на Рајн-Некар. Многу важен меч за нашиот шампион, кој со триумф би си ги зголемил шансите за првото место на крајот од најсилната група Б. Во недела важен натпревар игра и ... Read More »

Вечерва пуштен во употреба “Фан Шоп“ на Комити

vardarfans-fan-sop

Вечерва свечено се отвори првиот фан шоп на навивачката група Комити. Истиот е лоциран на булерварот “Свети Климент Охридски“, спроти ноќниот клуб „Мамас“. Ке имате можност да изберете многу од производите со знакот на најдобрата навивачка група КОМИТИ како и производи со знакот на нашиот миленик ВАРДАР. Сите кои поседуваат членска карта од КОМИТИ, ке можат производите да ги купуваат со ... Read More »

КОМИТИ ИНФО- За утрешниот меч во 1/4фин. од купот со ФК Металург

Навивачите на црвено-црниот фудбалки колектив излегоа со информација за утрешниот меч од Купот на Република Македонија во фудбал. ФК Вардар во четвртфиналето ќе гостува кај второлигашот ФК Металург  на стадионот „Железарница“. Во информацијата за нивните членови на нивната официјална страница се вели: ФК Металург – ФК ВАРДАР 1/4 финале. Куп на РМ среда, 23.11.2016, 13:30часот, стадион Железарница собир: 13:00 часот, ... Read More »

Комити инфо за билети. Утре со членска бесплатно, без 50 ден.

15085559_1136800956374188_5793836145442100830_n

Утре на програмата е градското дерби во кое нашиот Вардар гостува кај ФК Работнички, мечот се игра со почеток во 13-00 часот. Вардаровите навивачи искочија со инфо за своите членови: Карти за натпреварот во недела против ФК Работнички може да набавите во недела од 11:00 до 13:00 часот на билетарата на градски или спроти во академијата на ФК Вардар. Цена: ... Read More »