Thursday ,13 August 2020
Последни:
Home > Комити (page 52)

Комити

Братските Војводи доаѓаат утре за нашиот Вардар

11013417_960734843990605_5713065694327046109_n

Нашите збратимени тетовски браќа, навивачите на Тетекс популарните Војводи утре организираат превоз и доаѓање за Скопје, да им помогнат на своите браќа кон нови победи. Те – Ск !  Од групата на Војводи излезе ова соопштение: Вторник 21.07.2015 20:00 часот Арена Филип II ВАРДАР – апоел. Собирно место: Жена парк 18:00 Карта + превоз 150 ден ЗАСЕКОГАШ ЗАЕДНО И ВО ... Read More »

(Видео) вака Комити ги ”запоседнаа” скопските улици, овој пат се очекува уште по добро издание

slika5-1310090896

Видео, вака Комити пред две години ги запоседнаа скопските улици кога се играше исто така возвратен натпревар од квалификациите за Лигата на Шампионите. По тој меч, голем дел на играчите на Бате Борисов изјавија дека е вистинско уживање да се игра пред таков амбиент кој ретко се слуша. Останува да видиме во какво издание ќе се покажеме на овој уште ... Read More »

Вардар без поддршка во Никозија од најверните

11695767_401104130098375_3911206010520169553_n

Поради слабата собраќајна поврзаност, најверните навивачи на Вардар популарните Комити нема да отпатуваат во Никозија и да го бодрат Фк Вардар. Поради високата цена до Никозија, поради големиот пат ( особено со траект) одлуката на групата е да не се патува организирано за Никозија Кипар. Останува на нашите момци да се изборат за поволен резултат во вторник. Ние веруваме во ... Read More »

КОМИТИ 28-ГОДИНИ НЕПОКОР 1987-2015! СРЕЌНА ГОДИШНИНА ЈУНАЦИ!

VARDARFANS 28

Денес е 4 Јуни ден на кој во летото господово 1987  во Скопје на Градскиот стадион се играше дербито во тогашната ЈУ-лига помеѓу екипите на Вардар и Црвена Ѕвезда (3:1) . На западната трибина за првпат од постоењето на клубот се забележува првиот транспарент КОМИТИ. Од тој ден па се до денес, Комитите го следат Вардар каде и да оди ... Read More »

Прибак: Комити фала за се! Се надевам некогаш ќе навивам за Вардар заедно со вас

vardarfans pribak2

Големото црвено-црно семејство за жал го напушта човекот со големо срце една од нашите икони Немања Прибак. Тој е еден од најзаслужните за овој процут на Ракометниот клуб Вардар .Човек кој беше кој долго е во редовите на црвено – црните и кој е миленик на навивачката група Комити . Во изјава за клубскиот сајт Немања вели : Им благодарам ... Read More »

(ФОТО) како КОМИТИ последен пат ” грмеа ” во Автокоманда!

11329590_821493311276054_820050738_n

Фото да се потсетиме како нашите најверни навивачи пееа комитска песна во Автокоманда. Овој натпревар се одигра минатата година токму во месец мај. Како ќе биде на оваа средба, во недела од страна на двете навивачки групи останува ќе видиме… Едно е јасно, со победа Комити ќе слават титула среде Автокоманда!  Read More »

(ЕКСЛУЗИВНО ВИДЕО) ОД МОМЕНТОТ НА ДОДЕЛУВАЊЕТО НА 9ТА ТИТУЛА НА ВАРДАР + ГОЛОВИ

11127714_813505392077810_7600859057233157786_n

Вардар фанс видео од моментот на врачување на 9та титулата на ФК Вардар во Кратово од првиот човек на ФФМ Илчо Горгиевски. Подоцна следи и големо славјето со навивачите , моментот кога Турчин го потига пехарот. На крајот од видеото може да ги погледнете четирите постигнати погодока. За Вардар во вториот дел стрелаа Грозданоски и Ивановски . Read More »

ГОЛЕМО ШАМПИОНСКО СЛАВЈЕ ВО САБОТА 23МАЈ/19Ч !ЌЕ СЕ СЛАВАТ ТРОФЕИТЕ НА ФК И РК ВАРДАР !

vardarfans-tri-logovci-660x330

Утрово до нас пристигна следново кратко соопштение со детали за прослава на титулите од  нашиот најголем спортски бренд нашата љубов Вардар . Истото  со големо задоволство ќе го споделиме со нашата црвено- црна јавност . Драги симпатизери, подржувачи… Драги Комити! Управата на РК Вардар и ФК Вардар заедно со играчите Ве поканува во сабота,23 Мај на паркингот на Спортскиот Центар ... Read More »

КОМИТИ СООПШТЕНИЕ : ТИТУЛАТА Е НАША, СИТЕ ВО КРАТОВО ДА ЈА ПРОСЛАВИМЕ!

vardarfans komiti 87

Фудбалскиот клуб Вардар годинава по победата над Ренова се промовираше во шампион на земјава . Титулата фудбалската федерација на Македонија ќе ја додели на последниот меч во Кратово . Истата ќе биде врачена од претседателот на ФФМ Илчо Ѓоргевски на вардаровиот капитен пред почетокот на дуелот со ФК Силекс . Комити кои се верна сенка на црвено-црниот фудбалски колектив со ... Read More »