Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > Комити > Комити: Влезот на запад утре за Куп мечот со Металург е слободен
Комити: Влезот на запад утре за Куп мечот со Металург е слободен

Комити: Влезот на запад утре за Куп мечот со Металург е слободен

Утре на програмата е последниот официјален меч на фудбалскиот клуб Вардар во оваа календарска 2016 година. Станува збор за реванш мечот во Купот на Република Македонија. Вардар на домашен терен го пречекува тимот на ФК Металург, со второлигашот играме меч од 1/4-финалето од најмасовното натпреварување. Во првиот меч однесовме лесна победа на гости 1-4 (0-4). Навивачите на Вардар излегоа со информација за своите членови за овој куп дуел, ви ја пренесуваме во продолжение:

ФК ВАРДАР – ФК Металург
реванш натпревар, 1/4 финале. Куп на РМ
среда, 07.12.2016
Градски стадион, 13:00 часот
влез слободен !!

КОМИТИ ЗАПАД