Monday ,20 January 2020
Последни:
Home > Комити (page 31)

Комити

(ФОТО) КОМИТИ и оваа година на Богојавление-Водици

16143243_1198942060160077_1668113840391855869_n

Навивачите на црвено-црните, верните КОМИТИ и оваа година традиционално учествуваа на настанот за Богојавление, Водици. Тие на централната церемонија во нашиот главен град Скопје каде крстот во водите на реката Вардар го фрли г.г. Стефан земаа масовно учество во чествувањето на овој голем христијански празник како изминатите години.   ✝БОГ СЕ ЈАВИ✝ Read More »

Една година без Сашо Микиќ-Штракало

straki

Точно до денес мина една година откако лани ни пристигна непријатна вест токму на  празникот Водици. Во истата се велеше дека  нашиот Сашо познат помеѓу навивачите на црвено-црните како Штракало го напушти овој свет и се пресели во вечноста. Тој беше еден од најголемите Вардарци и Комити, човек кој целиот живот му беше верен на Вардар. Мина една година без Штракало ... Read More »

Ново видео по повод две години Комити Маџари!

madzari

Ново видео од подгрупата  Комити Маџари по повод двегодишнината од нивното постоење. Тие се екипа од источната населба на Скопје, предана на црвено-црните бои. Особено познати по прекрасните графити кои се вистинско уживање за нас вљубените во Вардар, тие   го прекриваат цело Маџари. Во описот на видеото стои:  Комити Маџари, група на навивачи на Вардар, организирано се појавуваат во сезона 2011/2012, ... Read More »

(ФОТО) Ново: Маица за Водици во фан шопот на Комити, покрај тоа имаат и нови производи во асортиманот

87

По повод големиот христијански празник-Водици, фан шопот на навивачите на Вардар верните Комити промовираа маица за таа прилика. Маицата за Водици е по цена од  300 денари, апак  цена со членска карта на групата е  со дваесет проценти попус, односно може да се земе по цена од 240 денари. Покрај ова тие имаат и серија нови производи  кои се промовираа како ... Read More »

(РЕТРО-ВИДЕО) РК Вардар со стил се врати на настапите во ЛШ, а Комити беа на своето препознатливо ниво

retro

По пауза од четири години, екипата на РК Вардар во сезоната 2013/14 се врати на настапите во најголемото ракометно натпреварување. Тоа беше првата сезона, откако клубот го презема господинот Сергеј Самсоненко. На првиот натпревар од групната фаза, тогаш во спортскиот центар Борис Трајковски за противник ја имавме силната екипа на Барселона. Од клупата тимот го водеше Зоран Кастратовиќ, а Вардарци ... Read More »

(ФОТО) Отворена сметка за донации за опожарениот дом на членот на Комити, донирајте..

donacija

Членот на навивачите на Вардар за жал го изгуби својот дом во огнена стихија. Комити со неколку акции се обидуваат да ја санираат дел од загубата. Во новата акција сите вие ќе може да се вклучите отворена е сметка за донации, бидете хумани… Read More »

Комити: На нашите браќа од Гелзенкирхен им го честитаме јубилејот – 15 години од нивното формирање

ge-sk

Браќата од Гелзенкирхен денеска слават јубилеј 15 години од нивното формирање. По тој повод, нашите навивачи упатија честитки до своите браќа од Германија на својата официјална фејсбук страна. За мало потсетување, браќата од Германија ова лето помогнаа и донираа храна и облека за полавените во Стајковци. Во продолжение целиот текст од “Комитите”. На нашите браќа од Гелзенкирхен им го честитаме јубилејот ... Read More »

Во фан шопот на Комити ќе има кутија за донации за опожарениот дом на нивниот член

pozar

    Тие се големо братство, непоколебливи кога се работи за некој свој, а богами и туѓа личност на која му е потребна  помош. Познати се по големото срце, Комити Запад имаат член кој го изгуби својот дом затоа тие покрај денешната акција одат чекор понатака со помошта, во информацијата за ова се вели: Голема мака го снајде нашиот другар ... Read More »

Комити Запад во сезоните од ’87 до ’90 година (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Комити на Црвена Звезда-Вардар (Белград) `87 год.

Комити се основани далечната 1987 година тие напролет ќе слават три децении постоење што е поголема бројка од годините на самостојната Македонија, сите политички и други субјекти кои денес фунционираат. Тие беа предвесници на самостојноста на оваа земја. Тие во првите години од своето постоење верно го бодреле ФК Вардар на домашните и гостинските мечеви во ЕХ ЈУ лигата. Можеме ... Read More »