Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > Комити > (ФОТО) УГЕ: Среќен 10-ти роденден “Клуб Комити“

(ФОТО) УГЕ: Среќен 10-ти роденден “Клуб Комити“

0000000000000000000000

Германскиот гигант Шалке 04 вчера,  рутински обезбедија второ коло на Купот на Германија.Тимот од Гелзенкирхен со 0-2 славеше на гостувањето кај нисколигашот Швајнфурт. На ова гостување навивачите на сино-белите од Гелзенкирхен, популарните УГЕ со параола му го честитаа 10-тиот роденден на Клуб Комити-една од најактивните подгрупи од западната трибина.