Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (ВИДЕО) Комити најава за дерби дуелот против Шкендија

(ВИДЕО) Комити најава за дерби дуелот против Шкендија

44173198_1883617051692571_7282244924429303808_n

 Утре, недела 21.октомври на програмата е првиот дуел од 2.круг во првата македонска лига помеѓу домаќинот ФК Вардар и тетовска Шкендија. Овој натпревар е големото дерби за врвот на табелата, па затоа Комити Скопје со низа активности се подготвуаат да дадат безрезервна поддршка на своите љубимици. Тие направија видео најава со која ги повикуваат своите членови на масовност на овој меч од 10.коло.

 

*ВИДЕОТО ОД НАЈАВАТА НА НАЈВЕРНИТЕ МОЖЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ!!