Friday ,19 April 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Четворица играчи од ФК Вардар добија повик за настап во националната репрезентација до 15 години
Четворица играчи од ФК Вардар добија повик за настап во националната репрезентација до 15 години

Четворица играчи од ФК Вардар добија повик за настап во националната репрезентација до 15 години

Македонската фудбалска репрезентација до 15 години во наредниов период ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Црна Гора. Истите ќе се одиграат во Подгорица, на 23 и 25-ти октомври.

За ови пријателски натпревари, селекторот на Македонија, Неџат Шабани повика четворица играчи од Вардар. Се работи за капитенот на вардаровата генер. “2004„ Максим Милошевски кој ќе дебитира во националниот дрес, а покрај него повик добија уште и Никола Павлески, Георг Стојановски и Бесар Гуџуфи.