Sunday ,26 May 2019
Последни:
Home > Комити > Комити: Ден за двојна програма на нашиот бренд Вардар
Комити: Ден за двојна програма на нашиот бренд Вардар

Комити: Ден за двојна програма на нашиот бренд Вардар

По повод утрешниот дуел на Градски, “Комитите” излегоа со свое соопштение кое ви го пренесуваме во целост:

Сабота 22.09.2018 ден за двојна програма на нашиот бренд Вардар. Главен акцент ќе биде ставен на фудбалскиот натпревар, против нашиот градски ривал, Работнички на градскиот стадион во 19:00 часот. Кој е во можност, може да присуствува и на натпреварот РК Вардар – РК Кристијанштад од 17:30 часот во СЦ “Јане Сандански”.

Правда за Саздо!!!

Да живее Вардар и Македонија !!!