Sunday ,26 May 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Кошарка: Работнички подобар од црвено-црните
Кошарка: Работнички подобар од  црвено-црните

Кошарка: Работнички подобар од црвено-црните

Актуелниот шампион Работнички оствари убедлива победа против повратникот во Првата лига Вардар во контролен натпревар. Момците на Марин Докузовски славеа со 102:71 иако во еден период од мечот имаа предност и над 40 поени разлика.

rabotnicki1

Не играа Ѓорѓи Чековски и Виктор Ефремовски, но затоа трофејниот тренер им даде шанса на сите кошаркари вклучувајќи ги и младите играчи. Вардар се соочи со некои проблеми во составот последната недела, па високиот пораз делумно е последица и на тоа. Подобра слика за моменталната форма на екипата Дарко Радуловиќ може да добие в сабота на гостувањето кај Кожув.

извор:https://basketball.mk/