Monday ,20 January 2020
Последни:
Home > Комити (page 28)

Комити

(ВИДЕО) Обраќањето на Самсоненко и одличното навивање на Комити

koko

Вчера во салата “Јане Сандански“ се доделија медалите и пехарот за Шампионот во Супер лигата РК Вардар. Покрај тоа во солидно полната сала беа прикажани сите четити пехари освоени оваа сезона од црвено-црните. Во продолжение видео од обраќањето на сопственикот г-н Самсоненко и прекрасното невивање на Комити Запад кои повторно грмеа на нивната трибина. Навивачите беа во одлична бројка, покажаа ... Read More »

Комити: Сите утре на наша трибина

16996686_1740951299549253_875974120_n-660x330

Утре Вардар ќе го добие и пехарот од домашниот шампионат. “Комитите” ги повикуваат своите навивачи утре да дојдат на својата трибина и сите заедно да навиваат. Ви го пренесуваме целото соопштение: И покрај игнорантскиот однос на управата на РК ВАРДАР кон нас, играчите и стручниот штаб ја заслужуваат нашата благодарност за големиот успех и ЕВРОПСКИОТ ПЕХАР !! Затоа, утре, СИТЕ ... Read More »

Скопските улици преполни, Комити повикаа: Сите кон плоштад

16996686_1740951299549253_875974120_n-660x330

Скопските улици се полни, тие пулсираат во црвено-црна боја во целост. Навивачите на Вардар верните Комити на својата официјална страна пишаа: ЕВРОПА НА КОЛЕНАААААААА БЛАГОДАРИМЕ МОМЦИ ЗА НАЈУБАВИОТ ПОКЛОН !! НИЕ СМЕ ГОРДИ НА ВАС, МАКЕДОНИЈА Е ГОРДА !!! ХЕРОИ !!! ВРЕМЕ Е ЗА СЛАВЕЊЕ !!! СИТЕ НА ПЛОШТАД !!! Read More »

КОМИТИ 30-ГОДИНИ НЕПОКОР 1987-2017! СРЕЌНА ГОДИШНИНА ЈУНАЦИ!

vardarfans-28-660x330

Денес е 4 Јуни ден на кој во летото господово 1987  во Скопје на Градскиот стадион се играше дербито во тогашната ЈУ-лига помеѓу екипите на Вардар и Црвена Ѕвезда (3:1). На западната трибина за првпат од постоењето на клубот се забележува првиот транспарент КОМИТИ. Од тој ден па се до денес, Комитите го следат Вардар каде и да оди и против ... Read More »

Комити: Да го поздравиме Влатко Грозданоски на кого му е последен натпревар во кариерата

fkvardar-vardarfans-istorija-vlatko

На утрешната прослава на новата шампионска титула, миленикот на вардаровите навивачи Грозданоски, за жал ќе стави крај на својата успешна кариера. Влатче е вардарово дете со бројот 87 на својот грб. “Комитите” ги повикуваат сите навивачи да дојдат утре на стадионот во Ѓорче и да го поздрават Влатко. Во нивното соопштение се вели: ФК ВАРДАР – ФК Силекс Среда, 31.05.2017 ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар и Комити се “простија“ од Кале, но не го заборавија “Вујо мајсторе“

vardarfans-vujo

На 1-ви октомври 2014 година, екипата на РК Вардар го одигра последниот натпревар во својот храм, “С.РЦ.Кале. Тоа беше дуелот против ППД Загреб, во рамките на СЕХА-лигата, кој црвено-црните го добија. Тоа беше и првото меѓусебно соочување на Вардар и поранешниот тренер, Веселин Вујовиќ, но тогаш на спортивни страни. Сепак Вујо имаше неверојатен пречек, каде во преполното Кале, долго време ... Read More »

Комити инфо за мечот со Ренова

komiti

Вардар пред две кола ја обезбеди 11-тата титула во својата 70 годишна клупска историја. За доигрување има уште три кола до крајот на шампионатот, во 34.коло или претпоследното на домашен терен сезонава се сретнуваме со екипата на ФК Ренова од Тетово. Навивачите на црвено-црните објавија информација на нивната официјална страна за членовите на групата за овој натпревар, во истата се ... Read More »

(ВИДЕО) Комити слават нова титула на Вардар!

komiti

Навивачката група на Вардар, популарните “Koмити”, во текот на целите 60 минути му беа верна поддршка на Вардар вечерва. По крајот на мечот, одекна и победничка песна, песна која ја прославува новата, 11-сета титула на Вардар. Видео: Read More »

(ФОТО) Одлична идеја, покана за свадба на Комита како билет за меч на Вардар

ak4

Одлична идеја за покана на свадба на еден од најистакнатите членови на навивачката група Комити Запад. Тој истата ја дизајнираше како билет за натпревар на својата прва љубов “Вардар“. “Не го пропуштајте дербито на годината“ … стои како наслов на оваа иновативна покана. Редакцијата на Вардар фанс им посакува на Горан и Викторија среќен заеднички живот и многу здравје. Read More »

Комити: Билети да се набават во билетара за наша трибина

komiti

Навивачката група “Комити” излезе со информации за своите членови за престојниот натпревар помеѓу екипите на Вардар и Металург. Во продолжение во целост ви го пренесуваме напишаното на “Комитите” на својата Фејсбук страна. РК ВАРДАР – РК Металург четврток, 11.05.2017 СРЦ Јане Сандански, 20:30 часот ЗА ТИТУЛА !!! Билети да се набават во билетара за наша трибина !!! 30 ГОДИНИ КОМИТИ ... Read More »