Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > Комити > Мобилизација на Комити за саботниот натпревар на ФК Вардар
Мобилизација на Комити за саботниот натпревар на ФК Вардар

Мобилизација на Комити за саботниот натпревар на ФК Вардар

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите во ВМФЛ, со натпреварите од 6.коло. Вардар на стадионот Борис Трајковски ќе биде домаќин на екипата на Локомотива.

Популарните Комити најавуваат присуство и на овој натпревар, со мобилизација на своите членови.

ВАРДАР СЕ БРАНИ НА СТАДИОН!
Продукција Запад го повикува секој член, секоја населба, секоја екипа.
Во сабота е потребен секој човек!
Дојдете, бидете дел од тоа што се спрема и навивајте 90 минути!
Стадион: Борис Трајковски
СИТЕ ЗА ВАРДАР!

309190795_5472816796105894_8324199625787082152_n