Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Продолжуваат натпреварите во ВМФЛ, Вардар е домаќин на Локомотива
Продолжуваат натпреварите во ВМФЛ, Вардар е домаќин на Локомотива

Продолжуваат натпреварите во ВМФЛ, Вардар е домаќин на Локомотива

После паузата поради репрезентативни настапи, во рамките на 6.коло во ВМФЛ, ФК Вардар на домашен терен ја пречекува екипата на Локомотива.

Натпреварот е закажан за сабота (01.10) со почеток од 15:00 часот, на стадионот Борис Трајковски во населбата Маџари.

После пет одиграни кола, Вардар се наоѓа на 2.место 13 освоени бодови, додека Локомотива е на 14.место со само 3 освоени бодови.