Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Младеновски на центарот во Маџари
Младеновски на центарот во Маџари

Младеновски на центарот во Маџари

На дуелот Вардар – Пехчево Скопје, главен арбитар ќе биде Дејан Младеновски исто така од Скопје. Овој судија веќе пракса е да му суди на Вардар во Втората лига. Се надеваме на фер и коректно судење.

Инаку, дуелот на Вардар и Пехчево Скопје се игра утре со почеток од 15 часот на стадионот во скопската населба Маџари. Вардар брка нова победа и зацврстување на првата позицијата на табелата и по ова ново коло.