Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Генерациите 2008 и 2009 на ФК Вардар во сабота се домаќини на Партизан Фудбал Кидс
Генерациите 2008 и 2009 на ФК Вардар во сабота се домаќини на Партизан Фудбал Кидс

Генерациите 2008 и 2009 на ФК Вардар во сабота се домаќини на Партизан Фудбал Кидс

Од претстојниов викенд стартува новата натпреварувачка сезона во Регионалната Скопска лига. Генерациите 2008 и 2009 на ФК Вардар во рамките на првото коло на домашен терен ќе ја пречекаат екипата на Партизан Фудбал Кидс од Скопје.

Натпреварите се закажани за утре со почеток од 09:00 и 10:30 часот на теренот на Локомотива. Генерацијата 2008 ја предводи Влатко Колев, додека тренер на генерацијата 2009 е Златко Тасевски.